Kolejne Andrzejki spędzone w domowym zaciszu? Brak wystarczających środków na imprezę ze znajomymi w ten szczególny wieczór? Do nocy andrzejkowej pozostało niespełna dwa tygodnie. Już dziś zacznij planować ten czas z www.pandafinansowa.pl. Do dzieła!

Sięgnijmy pamięcią do korzeni….

Wieczór wróżb przypada w wigilię świętego Andrzeja, tj. 29/30 listopada. Tradycja andrzejkowa wywodzi się już ze starożytnej Grecji, bardziej rozpowszechniono ją w XVI wieku. Natomiast w Szkocji dzień ten jest świętem o charakterze narodowym. Jest to czas ostatnich zabaw przed adwentem.

Wróżby i przesady związane z tym dniem

Powszechnie uznaje się, że jeśli młoda panna modliła się cały dzień do św. Andrzeja to w nocy ukazywał się jej przyszły mężczyzna. Dziewczęta ścinały również gałązki wiśni lub czereśni w dzień Świętego Andrzeja by te-jeśli zakwitną w Boże Narodzenie rychło sprowadziły im do domu przyszłego męża. Wraz z tą nocą przychodzą przeróżne formy wróżbiarstwa, począwszy od losowania przedmiotów mający szereg znaczeń. Tym samym wylosowana obrączka oznaczała zamążpójście, z kolei różaniec- życie w zakonie. Najbardziej popularnym zwyczajem w Polsce jest zapewne wylewanie wosku przez ucho od klucza na zimną wodę.

https://pixabay.com/pl/photos/tarota-karty-fortune-symbolu-2414239/
https://pixabay.com/pl/photos/tarota-karty-fortune-symbolu-2414239/

Kluczowy plan www.pandafinansowa.pl na noc Andrzejkową

Przede wszystkim zaplanuj odpowiednie miejsce na tę noc: małą restaurację, przytulny domek nad morzem czy w górach bądź po prostu swoje mieszkanie. W zależności jaką gotówkę faktycznie bedziesz mógła wyłozyć. Podstawą każdej imprezy pozostaje niezmiennie ciekawe, smaczne jedzenie, z pomysłem. Do tego kolorowe dekoracje, świeczki, maski. Nie zapomnij założyć równie frapującej kreacji – te z łatwością znajdziesz np. na Internecie. Postaw na mocny, wystrzałowy makijaż. Zainwestuj w mocną szminkę, ciemną paletkę cieni do powiek. Karteczki z przepowiedniami, szklana kula do wróżb – bez tego się nie obejdzie.

Pamiętaj, że wcale nie musisz pokrywać wszystkich kosztów sama. Gdybyś jednak miała problem z budżetem możesz posiłkować się stroną www.pandafinansowa.pl.Po złożonym wniosku pieniązki otrzymasz na konto w przeciągu 15 min, bez zbednych formalnosci oraz historii kredytowej. Nie zwlekaj, zacznij planowac juz dzis a wprowadzisz siebie i swoich gosci w mistyczny czas, co z pewnoscia na długo zostanie zapamiętane.