Bank Ranking porównujący Konta Osobiste ofert Banków w Polsce. U nas znajdziesz: konta dla studentów, młodzieży – bank internetowy. Rachunki bankowe w PL

 
Porównywarka kont osobistych


Tanie i dobre konto osobiste – jak je wybrać?

Nie tylko brak pobierania opłat za prowadzenie konta przez banki oznacza, że owe konto jest tanie. W dzisiejszych czasach większość ofert zakłada darmowe prowadzenie kont osobistych. Jeżeli opłata występuje, klienci często mają możliwość uzyskania zwolnienia. Opłaty za wykonywane operacje, za wydanie i obsługę karty płatniczej czy debetowej oraz dodatkowe usługi to parametry, które muszą przeanalizować osoby szukające najtańszego rachunku.

Posiadacze konta osobistego powinni zwrócić uwagę nie tylko na miesięczną prowizję za prowadzenie rachunku. Coraz częściej banki nie pobierają tego typu prowizji bądź zwracają ją klientowi po spełnieniu określonych warunków. Z tego względu warto poddać analizie tabelę opłat i prowizji przed wyborem konta osobistego. Należy zwrócić szczególną uwagę na opłaty i prowizje za wykonanie przelewu, dokonanie wypłaty, ustanowienie i realizowanie stałego zlecenia czy polecenia zapłaty.

Oddzielną sprawą, z którą trzeba się zapoznać, są opłaty pobierane za wydanie i obsługę karty debetowej, a także prowizje za wypłaty z bankomatów. Bardzo ważne jest sprawdzenie innych właściwości rachunku oraz dodatkowych usług, z jakich może skorzystać klient.

Najtańsze konto – dla każdego oznacza co innego

Dla wielu osób tanie konto osobiste oznacza brak prowizji za prowadzenie i podstawowe wykonywane operacje, za wydanie karty debetowej i wypłaty z bankomatów. Aktualnie na rynku znajdziemy kilka ofert spełniających wymienione warunki. Bardzo często są to konta obsługiwane przez internet. Mimo wszystko znajdą się klienci zainteresowani tym, aby mieć możliwość skorzystania z usług dodatkowych typu ubezpieczenie, limit debetowy, mobilna bankowość czy program rabatowy. Wszystko w zamian za niewielką opłatę za prowadzenie konta.

Podsumowując, to profil klienta zadecyduje o ostatecznym koszcie rachunku osobistego. Klient będący aktywnym internautą będzie zadowolony z konta, poprzez które będzie mógł dokonywać bezpłatnych operacji w systemie bankowości elektronicznej, nie zrazi się zatem droższymi transakcjami w placówce. Osoby preferujące obsługę rachunków w oddziałach bankowych uznają jednak takie warunki za dla nich nieodpowiednie. Podobnych przykładów będzie mnóstwo. Rachunek osobisty musi zatem spełniać specyficzne oczekiwania różnych klientów – przy akceptowalnym poziomie ceny.

Jak należy wybrać konto osobiste, które będzie jednocześnie najtańsze i dobre?

Zanim wybierzemy konkretny rachunek, warto wykonać symulację kosztów. Aby była ona wartościowa, należy zastanowić się nad ilością miesięcznie dokonywanych przelewów, nad potrzebą ustanowienia stałych zleceń lub poleceń zapłaty (jeśli występuje – ile zleceń i w jakiej kwocie), nad częstotliwością wypłat z bankomatów oraz z jakiej sieci one pochodzą. Parametry te są podstawowymi warunkującymi wysokość opłat za prowadzenie konta. Możemy wyliczyć na ich podstawie miesięczny koszt, który poniesiemy. Warto porównać koszty w ujęciu rocznym, ze względu na to, że niektóre opłaty podane będą w rocznych rozliczeniach (np. opłaty za kartę).

Czas poszukiwania najtańszego konta może się bardzo przeciągać, dlatego też przychodzą nam z pomocą internetowe porównywarki, które udostępniają informacje o kontach osobistych w jednym miejscu. Dzięki nim można porównać wiele ofert jednocześnie i wybrać najtańszą i najbardziej dopasowaną ofertę do naszych potrzeb.

Klienci, którzy są aktywni, nie płacą

Klienci chcący związać się z danym bankiem poprzez swoją aktywność, mogą spodziewać się braku opłat za prowadzenie konta, ale nie tylko. Banki nagradzają programami premiowymi osoby dokonujące wielu transakcji, często korzystające z kart płatniczych oraz takie, na których konta regularnie wpływają stałe miesięczne dochody.

Istnieją na rynku oferty, dzięki którym lojalni i przywiązani do banku klienci mogą zyskać premię w wysokości nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Warto zatem zainteresować się tego typu ofertami i warunkami, które w ich przypadku trzeba spełnić. Całkiem możliwe, że spełnienie wymagań nie tylko okaże się proste dla klienta, a nawet uda mu się zarobić miesięcznie więcej na zwykłym rachunku, niż na lokacie czy koncie oszczędnościowym.