gdzie-dostanę-pożyczkę-bez-bik.jpgLudzie we współczesnym świecie mają coraz więcej wydatków, w porównaniu do osiąganych dochodów. Niestety nie ułatwia im tej sprawy kwestia tego, że banki coraz częściej zaostrzają swe przepisy względem potencjalnych klientów. Nic więc dziwnego, że na rynku powstaje coraz więcej firm pożyczkowych, jak również osób prywatnych, które mają możliwość pożyczenia dodatkowej gotówki osobą potrzebującym – tak właśnie robią. Zarówno pożyczki z instytucji parabankowych, jak również pożyczki od osób prywatnych są uregulowane w kodeksie cywilnym.

Kwestie formalne

Kodeks cywilny wyraźnie mówi, iż przez umowę pożyczki, dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość ilość pieniędzy pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości. Umowa pożyczki, której wartość przekracza 1000 złotych wymaga zachowania formy dokumentowej, czyli powinna być zawarta w formie umowy, a nie w formie słownej. Oczywiście nie zakazuje to zawierania umowy przy niższych kwotach, które pożyczkobiorca pożycza od pożyczkodawcy. Gdyż gwarantuje to obu stronom zabezpieczenie na wypadek, gdyby druga ze stron wyrzekła się danych staleń, które miały miejsce przed podjęciem zobowiązania przez pożyczkobiorcę. Jeżeli interesują nas pożyczki bez BIK, czyli bez sprawdzania naszej osoby w Biurze Informacji Kredytowej to pożyczki takie uzyskamy w większości firm pożyczkowych, a na pewno we wszystkich przypadkach pożyczek u osób prywatnych.

Pożyczki od osób prywatnych

Pożyczki takie mają to do siebie, że możemy je wziąć zarówno od rodziny, znajomych, jak i od osób obcych. Wiele z takich osób ogłasza się w internecie, bądź też w lokalnych gazetach. W związku z czym znalezienie odpowiedniej osoby nie będzie w żadnych stopniu trudne. Należy jednak pamiętać, aby wszelkie wymogi ostrożności zostały zachowane. Przede wszystkim należy pamiętać, a wręcz nalegać na zawarcie stosownej umowy, w której będą zawarte dane zarówno pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy. Kolejnym aspektem, który powinien być zawarty w umowie jest dokładne określenie terminu spłaty zobowiązania, jak również ewentualnych odsetek. W ten sposób pożyczkobiorca uchroni się przed ryzykiem wyzysku finansowego. Oczywiście uzyskaną kwotę pieniędzy z takiego źródła pomocowego możemy przeznaczyć na dowolny cel, bez obawy, że ktoś będzie tę kwestię poddawał weryfikacji. Do zawarcia takiej umowy potrzebny nam będzie jedynie ważny dowód osobisty, a jeżeli chcemy pieniądze uzyskać na konto bankowe, to również konto bankowe, którego jesteśmy właścicielami.

Pożyczki od firm pożyczkowych

Pożyczki od firm pożyczkowych, inaczej instytucji parabankowych w większości przypadków również są pozbawione sprawdzania nas na wstępnym etapie w Biurze Informacji Krajowej. Dodatkową gotówkę z takich firm można uzyskać w zaledwie kilka minut zarówno poprzez daną stroną internetową, w cztery oczy z konsultantem. Wzięcie pożyczki za pomocą internetu jest bardzo komfortowe dla potencjalnych klientów, ponieważ zaoszczędzają oni czas, który musieliby poświęcić na udanie się do danej placówki, w której chcieliby się podjąć zobowiązania pożyczkowego. Aby wziąć pożyczkę bez BIK z instytucji parabankowych potrzebny nam będzie jedynie dowód osobisty oraz numer konta bankowego, którego jesteśmy właścicielami – oczywiście, jeżeli wolimy, aby gotówka wpłynęła na nasze konto, a nie “do ręki”. Jeżeli chodzi o dane z dowodu to będą nimi: imię i nazwisko, seria i numer dowodu osobistego, numer pesel, adres zamieszkania, adres e-mail, jak również telefon kontaktowy. Nie są za to wymagane od nas żadne zaświadczenia o zarobkach, ani o zatrudnieniu. Pożyczkę taką możemy przeznaczyć na dowolny cel. Wiele z takich firm w ostatnim czasie wprowadziło  do swojej oferty pożyczki, które w żaden sposób nie są oprocentowane. Wystarczy jedynie spłacić je w umówionym terminie. Dla przykładu, jeżeli spłacimy pożyczkę w kwocie 1000 zł w terminie 2 miesięcy to oddajemy tyle, ile pożyczyliśmy.

Pełny ranking chwilówek długoterminowych Pełny ranking chwilówek krótkoterminowych