pożyczka bez krdW dzisiejszych czasach branie pożyczek i kredytów dotyczy znacznej części polaków. Dla wielu jest to najlepszy sposób w momencie, gdy znajdą się w trudnej sytuacji, a potrzebne jest wsparcie sprzedażowe. Jeśli dana osoba nie posiada nigdzie żadnych zaległości finansowych i posiada stałe źródło dochodu jest to bardzo proste – najczęściej wystarczy zgłosić się do banku lub wypełnić wniosek online, aby cieszyć się pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem i dodatkową gotówką. Sytuacja jest trochę cięższa, jeśli ktoś posiada jakieś zadłużenia lub jest wpisany w bazie KRD.

Czym jest baza KRD i kiedy można tam trafić?

Pełna nazwa KRD to Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. KRD ma za zadanie przechowywać i udostępniać innym podmiotom gospodarczym informacji na temat zadłużeń oraz nieterminowych spłat zobowiązań. W tej bazie mogą znaleźć się zarówno osoby prywatne, jak i firmy.

Nie każde opóźnienie w spłacie lub lekkie zadłużenie powoduje wpisanie na tę listę. W przypadku osób prywatnych musi być ono na kwotę minimum 200 zł, a przypadku przedsiębiorców na kwotę ponad 500 zł. Wierzyciel przed zgłoszeniem dłużnika do bazy musi wysłać mu listowne wezwanie do zapłaty, informując, o zamiarze zgłoszenia go do bazy KRD. Nie może się to stać wcześniej niż 60 dni od wyznaczonego terminu spłaty zobowiązania. W momencie, gdy przez kolejny miesiąc od wysłania pisma, zobowiązanie nie zostanie uregulowane, dłużnik może zostać wpisany do bazy KRD. Z KRD wpis może zostać usunięty, jeśli dług zostanie spłacony. Dzieje się to w ciągu kilkunastu dni od spłaty. KRD w porównaniu do innych baz dłużników, obrazuje tylko obecny stan osoby starającej się o kredyt.

Kredyt przy KRD

W przypadku, gdy osoba starająca się o pożyczkę widnieje w bazie KRD, może mieć to negatywny skutek na decyzję przyznania pożyczki. Praktycznie każda firma udzielająca kredytów i pożyczek sprawdza bazę KRD. Nie są one też w stanie pożyczyć pieniędzy osobie, która posiada zadłużenia. Jest jednak kilka firm, które nie sprawdzają takich baz. Są to zawsze instytucje pozabankowe, które wyciągają pomocną dłoń do osób w trudnej sytuacji życiowej i finansowej. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że koszta takiego kredytu lub pożyczki mogą być bardzo wysokie. Proces uzyskania kredytu bez KRD zazwyczaj w całości przebiega przez internet. Wystarczy złożyć jeden wniosek i czekać na odpowiedź z decyzją przyznania pożyczki. W zależności od wymagań firmy udzielającej pożyczki, aby móc uzyskać taką pożyczkę należy mieć ukończone 18 lub 21 lat. Należy posiadać też dowód osobisty oraz bardzo często zaświadczenie o dochodach.

Jaki kredyt przy KRD?

Pożyczki takie najczęściej są pożyczkami krótkoterminowymi. W zależności od firm, jakie je udzielają, mogą się one różnić czasem spłaty, oprocentowaniem oraz maksymalną, a nawet minimalną kwotą, o jaką można wnioskować.

Kwoty pożyczek bez KRD

Maksymalna wysokość, jaką z reguły oferują instytucje pozabankowe to 5 000 zł. Można jednak też spotkać się z niewieloma wyjątkami, gdzie firma oferująca pożyczki bez sprawdzania baz dłużników zaproponuje wyższą kwotę.

Czas na spłatę pożyczki bez KRD

Maksymalny czas, na jaki podpisywana może być umowa bez sprawdzania baz dłużników to około 60 dni. Tu również jednak można znaleźć wyjątki, gdzie czas ten może się wydłużyć. Zazwyczaj jednak firmy pozabankowe określają 30 dni na spłatę zaciągniętej pożyczki.

Jak szybko można uzyskać pożyczkę bez KRD?

Czas, w jakim mieści się cały proces udzielenia pożyczki bez KRD, może zmieścić się nawet w kilkunastu minutach. Wystarczy wypełnić wniosek online z podstawowymi danymi do udzielenia pożyczki oraz przedstawić sytuację materialną. Następnie należy potwierdzić swoją tożsamość. Można to zrobić poprzez dołączenie skanu dowodu we wniosku lub wykonać przelew weryfikacyjny z własnego konta bankowego najczęściej na kwotę 0,01 zł. Decyzję uzyskuję się online na adres e-mail lub numer telefonu. Po pozytywnym zatwierdzeniu wniosku pieniądze są wypłacane na konto. W zależności od tego, z jakiego banku, do jakiego wykonywany jest przelew oraz od transferów między tymi bankami czas może się różnić. Księgowanie przelewu nie powinno trwać dłużej jednak niż dwa dni robocze.

Lista firm pozabankowych udzielających pożyczki bez KRD

Pełny ranking chwilówek długoterminowych   Pełny ranking chwilówek krótkoterminowych