Chyba każdy zna mężczyznę, który marzy o ulubionym samochodzie, które niestety z przyczyn finansowych mieć nie może. Aczkolwiek kwestia zainteresowania dobrymi samochodami tyczy się coraz częściej kobiet. Bowiem Panie niczym nie ustępują w tym przypadku mężczyznom. Niestety czasami zdarza się tak, że nie jesteśmy w stanie odłożyć wystarczającej ilości gotówki na zakup nowego, odpowiadającego nam auta, w związku z czym decydujemy się na kredyt samochodowy. Wiele banków oferuje takie rozwiązanie osobom zainteresowanym kupnem samochodu na kredyt.

O czym warto wiedzieć starając się o kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy do doskonała alternatywa dla finansowania zakupu auta ze środków własnych. Kredyt na samochód można zaciągnąć również przy pomocy zwykłej pożyczki gotówkowej, warto jednak pamiętać, iż takie rozwiązanie będzie mniej korzystne niż standardowy kredyt gotówkowy. Gdyż dzięki rzeczowemu zabezpieczeniu, kredyty celowe – w tym przypadku na samochodów – są znacznie tańsze. Dodatkowo do takiego kredytu można wnieść swój wkład własny – na przykład dziesięć procent wartości pojazdu – a to w większości przypadków przyczyni się do obniżenia oprocentowania, bądź prowizji. Kredyt samochodowy jest produktem bankowym, który bardzo dobrze sprawdzi się w sytuacji chęci zakupu samochodu nowego. Aczkolwiek im samochodów jest starszy, tym kredyt samochodowy będzie latwiejszy i szybszy do uzyskania. Jeżeli chodzi o uzyskanie kredytu na samochód używany, można przeznaczyć na zakup samochodu dowolnej marki.

Jaki kredyt samochodowy?

Odpowiednia oferta kredytu samochodowego powinna być przede wszystkim dostosowana do naszych potrzeb i oczekiwań. Nie należy takich podejmować pochopnie, gdyż może zdarzyć się tak, iż oferta innego banku będzie dla nas bardziej korzystniejsza.

mBank oferuje swoim klientom kredyt samochodowy z 0% wpłaty własnej. Oprocentowanie nominalne wynosi nawet od 4,39% w skali roku (RRSO 7,47%), kwota kredytu może wynieść nawet do 450 000 zł, również okres kredytowania jest niezwykle wygodny, gdyż może on wynosić od 6 do 120 miesięcy. Klient może otrzymać aż 125% wartości pojazdu, a dodatkową gotówkę przeznaczyć na dowolny cel np. na opony do auta. Wniosek o kredyt można złożyć zarówno przez internet, w placówce, jak również podczas rozmowy na infolinii. Z kolei dokumentami potwierdzającymi zabezpiecznie kredytu samochodowego tym banku są przewłaszczenie pojazdu wraz z cesją praw polisy AC.

Kolejnym bankiem jest bank Millenium. Bank ten oferuje swoim klientom kredyt samochodowy, w którym za każde pożyczone 5000 złotych płaci się 100 zł. W związku z czym 5000, 10 000, 15 000 lub 20 000 złotych. W banku tym nie płaci się również prowizji, a RRSO wynosi zaledwie 7,68%.

Z kolei Alior Bank zajął pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o finansowanie zakupu samochodów używanych, jak również zajął trzecią pozycję, jeżeli chodzi o ranking kredytów na samochody nowe. Kredyt samochodowy w Alior Banku wyróżnia się długim okresem kredytowania, ponieważ okres ten wynosi aż do 100 miesięcy oraz możliwość finansowania 100 procent wartości pojazdu. Kredyt taki kierowany jest zarówno do osób fizycznych, jak i do przedsiębiorców. Przedmiotem kredytowania oprócz samochodów osobowych, są również samochody ciężarowe, jednoślady oraz ciągniki rolne. Oprocentowanie wynosi jedynie 5%, jeżeli pożyczymy kwotę do 200 000 zł, w tym przypadku RRSO wyniesie 9,89%.

Santander Consumer Bank ma do zaoferowania kredyt samochodowy z oprocentowaniem od 2,99% – RRSO 11,72%. Bank ten akceptuje różne źródła dochodów, również tych z zagranicy. Jeżeli chodzi o przystępne procedury to istnieje możliwość łączenie dochodów wielu osób, w tym osób niespokrewnionych. Stwarza duży komfort dla potencjalnego klienta. Okres kredytowania wynosi od 6 do 96 miesięcy. Miesięczn raty mogą być zarówno równe, malejące, bądź ujęte w tak zwane “raty balonowe”. Również dopłata własna do wartości pojazdu nie jest w tym banku wymagana. Kredyt można przeznaczyć na zakup dowolnego pojazdu, zarówno samochodu osobowego, jak i motycykla.

 Ranking Kredytów Bankowych