Konto bankowe bez opłat – porównanie najlepszych kont bankowych bez opłat
Rzetelna analiza dostępnych kont bankowych przez internet w 2017 roku

Rzetelna analiza dostępnych kont bankowych pozwala na przedstawienie propozycji, które odznaczają się troską banków o finanse swoich klientów oraz zapewniają bezpieczne i tanie korzystanie z prowadzonych kont osobistych.
Od lutego 2016 roku na banki, Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe oraz firmy pożyczkowe został nałożony podatek bankowy, czego skutkiem stało się podniesienie opłat dla klientów. Tym samym do rzadkości należą placówki, w których klienci mogą korzystać z bezpłatnych kont bankowych.

[ws_table id=”53″]

Po odrzuceniu wszelkich kruczków bankowych, jakie występują w wielu bankach, np. w postaci opłat za korzystanie z kart debetowych, został opracowany ranking, prezentujący najkorzystniejsze konta bankowe:

bank mbank    IV miejsce – mBank – eKonto
alior-bank    III miejsce – Alior Bank – konto internetowe
Raiffeisen bank II miejsce – Raiffeisen Polbank – Konto Osobiste
bank-smart       I miejsce – Smart Bank – konto bankowe bez opłat !!!

IV miejsce – eKonto w mBanku

mbank ekonto konto bankoweKlienci mBanku cenią brak opłat za prowadzenie rachunku osobistego, za dokonywanie przelewów na rachunki w innych bankach oraz bezpłatną realizację polecenia zapłaty i stałych zleceń. Otwarcie konta i jego zamknięcie także jest usługą darmową.

Nieco inaczej wygląda wydanie karty debetowej. Klient nie ponosi żadnych opłat, jeśli comiesięczne wpływy na konto wynoszą minimum 1000 zł. W sytuacji, kiedy wpływy są niższe, bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł na miesiąc.

mBank oferuje korzystanie z kart płatniczych moneyback, generujących zysk, w postaci 300 zł zwrotu za dokonywane transakcje.

Bonus obejmuje:

 • zwrot 2% kwoty, w wypadku płatności dokonanej kartą płatniczą,
 •  2% zwrot za płatności przy pomocy telefonu (BLIK), w wysokości 50 zł/miesiąc przez sześć miesięcy.

Regulamin stanowi, że realizacja Bonusu możliwa jest, jeśli klient raz w miesiącu skorzysta z aplikacji mobilnej oraz dokona zapłaty przy pomocy karty płatniczej, o łącznej wysokości przynajmniej 250 zł. Dodatkowo na rachunek mBanku powinna wpłynąć jednorazowa wpłata, minimum 1000 zł.

Promocja obejmuje również 3% rocznego oprocentowanie konta osobistego. Premię stanowią odsetki od salda na rachunkach do 3000 zł.

Do promocji można przystąpić do 31 X 2016 roku, natomiast czas jej trwania kończy się 30 VI 2017 roku.

Regulaminy i tabele opłat

Ocena konta

Konto bankowe bez opłat w mBanku cechuje bezproblemowa obsługa. Bardzo wysokie oceny klientów otrzymuje aplikacja mobilna, znacznie przewyższająca jakościowo podobne usługi w Alior Banku oraz w Smart Banku. Konto i aplikacja mobilna podlegają ciągłemu udoskonalaniu. To wszystko sprawia, że konta osobiste mBanku zaliczane są do najlepszych, jakie oferuje polski rynek.

Założenie konta w mBanku

Najszybciej złożymy wniosek o uruchomienie konta osobistego w systemie online:

Złóż wniosek online

III miejsce – Internetowe konto w Alior Banku

Alior Bank konto bankoweKorzystanie z usług Alior Banku nie należy, niestety, do bezpłatnych.
Jeśli na konto nie wpływa comiesięczna wpłata, w wysokości minimalnej 2500 zł, z innych banków lub z firmowego konta w Alior Banku oraz gdy brak operacji bezgotówkowych, wynoszących przynajmniej 700zł miesięcznie, klient płaci za internetowe przelewy nawet 12 zł.

Wydanie karty Debit MasterCard poprzedza opłata w wysokości 10 zł, a naklejkę zbliżeniową PayPass uzyskamy za 15 zł.

Oferta banku obejmuje:

 •  dwumiesięczną lokatę, oprocentowaną na 4%,
 •  darmowe prowadzenie konta, korzystanie z bankomatów i dokonywanie przelewów internetowych, po spełnieniu warunków.

Alior Bank zachęca do skorzystania ze swoich usług, tworząc szereg innowacji. Jedną z nich jest iKonto Biznes, skierowane do firm. Wszelkie usługi wynoszą 0 zł, a polecenie konta, zakończone otwarciem rachunku, premiowane jest kwotą 140 zł.

Regulamin i tabele opłat

Ocena konta bez opłat:

Korzystanie z internetowego konta Alior Banku jest wygodne i funkcjonalne. Dzięki dostępowi do systemu BLIK możliwe jest dokonywanie płatności przy pomocy telefonu. W ten sposób można korzystać także z bankomatów. Klienci, korzystający z aplikacji mobilnej Alior Banku, przyznali jej ocenę 4 pkt na 5 możliwych. W porównaniu z technologiami innych banków, np. mBanku lub Raiffeisen, oferta Alior Banku jest jednak mniej korzystna.

Założenie konta w Alior Banku

Możliwe jest złożenie wniosku online i w ten sposób bezproblemowe otwarcie konta internetowego.

Złóż wniosek online

Miejsce II – Raiffeisen Polbank i atrakcyjne konto bankowe bez opłat

raiffeisen konto osobiste bez opłatRaiffeisen jest komercyjnym bankiem, oferującym niezwykle interesujące konta osobiste. Wszystkie usługi oferowane są za 0 zł, jedynie niewielka opłata, w wysokości 3 zł/miesiąc, dotyczy karty debetowej MasterCard z PayPass. Dodatkowa opłata, wynosząca 15 zł, wiąże się z nabyciem Minikarty Debit. Dzięki tej naklejce zbliżeniowej, możliwe jest dostosowanie do funkcji płatności zbliżeniowej każdej rzeczy – np. portfela czy telefonu. Niewielki dzienny limit, wynoszący 250 zł, czyni użytkowanie Minikarty Debit bezpiecznym i wygodnym.

Oferta banku przedstawia się następująco:

 •  bezpłatne wykonywanie wpłat i wypłat w polskich bankomatach,
 •  bezpłatna wpłata środków w placówkach bankowych Raiffeisen,
 •  wypłata środków raz w miesiącu za 0 zł,
 •  dokonywanie przelewów internetowych bez pobierania opłat,
 • korzystanie z ubezpieczenia podróżnego, obejmującego, np. zaopatrzenie medyczne i pomoc drogową – za 0 zł.

Korzystanie z usług Raiffeisen Polbanku jest szansą na pomnożenie swoich finansów. Propozycją dla każdego, kto zechce regularnie oszczędzać, jest konto bankowe bez opłat “Wymarzony Cel”. Klienci samodzielnie decydują, jak często oraz jak duże wpłaty będą dokonywane. Oprocentowanie, wynoszące do 2% w skali roku, jest niezwykle atrakcyjne i niezmienne, chociaż uzależnione od zmian stopy referencyjnej NBP.

Klienci doceniają również funkcję automatycznego oszczędzania swoich wkładów. Korzystne oprocentowanie środków finansowych zwiększa się, gdy rośnie saldo. Szczegółowa oferta przedstawia się następująco:

 •  dla zgromadzonej kwoty do 3000 zł, oprocentowanie wynosi 0,37%,
 •  od 3000 zł do 10 000 zł – 1,125%,
 •  dla kwot powyżej 10 000 zł – 1,5%.

Wyższe oprocentowanie dotyczy darmowego Wymarzonego Konta Lokacyjnego. Dostęp do wkładów dostępny jest przez bankowość internetową oraz funkcję mobilną.

Oprocentowanie wynosi:

 •  dla kwot do 3000 zł – 0,75%,
 •  dla kwot od 3000 zł do 10000 zł – 1,425%,
 •  kwoty powyżej 10000 zł podlegają oprocentowaniu 1,80%.

Regulaminy i tabele opłat

Ocena konta

Na polecenie zasługuje nowy system bankowy oraz możliwość korzystania z mobilnej aplikacji. Klienci oceniają poziom mobilny banku na poziomie 4 pkt/5, czyli na poziomie aplikacji mobilnej Alior Banku.

Dzięki internetowemu kantorowi, dostępna jest usługa sprzedaży i kupna walut.

Założenie konta w Raiffeisen

Najszybciej założymy konto bankowe bez opłat, składając wniosek online. W ten sam sposób klienci baku składają zapotrzebowania na kartę kredytową, kredyt mieszkaniowy i gotówkowy oraz rachunek maklerski.

Złóż wniosek online

Raiffeissen Polbank – Konto premium

Raiffeissen Polbank proponuje konto osobiste w wersji Premium. Dla wpływów miesięcznych, w wysokości przynajmniej 10000 zł, konto bankowe jest bezpłatne bez żadnych opłat. Niższe wpływy wymagają opłat, w wysokości 49 zł.

Z konta Premium korzystają osoby ceniące indywidualne rozwiązania i w pełni korzystające z szerokiej oferty banku:

 • korzystanie z karty debetowej MasterCard z PayPass – opłata to 3 zł/miesiąc,
 • korzystanie z bankomatów w Polsce i na świecie za 0 zł,
 • uzyskanie limitu zadłużenia,
 • dla zainteresowanych klientów opracowanie Osobistego Planu Finansowego,
 • możliwość założenia konta lokacyjnego Plus Premium, z atrakcyjnym oprocentowaniem,
 • dodatkowe konta walutowe a vista, łącznie z kartą debetową MasterCard, do konta w euro – za 0 zł,
 • usługi w pakiecie R-Assistance&Concierge, dzięki którym zapewniona jest pomoc w nagłych wypadkach – za 0 zł,

Złóż wniosek online

Miejsce 1 – internetowe konto Smart Banku

bank smart konto bankowe bez opłSmart Bank reklamowany jest jako pierwszy europejski dyskont finansowy urodzony na smart fony. Jest bankiem internetowym, więc nie posiada oddziałów i może oferować swoje usługi w sposób niezwykle korzystny. Jest jedynym bankiem w naszym kraju, który proponuje użytkowanie kart bankowych, bez zastrzeżeń akceptowanych na terenie krajów UE – VISA VPAY. Dzięki korzystaniu z takiej karty debetowej, nie spotkamy się z odmową realizacji zapłaty, np. za paliwo na stacji benzynowej.

Usługi bankowe oferowane są:
 •  polskim obywatelom, podróżującym po krajach w strefie euro,
 •  obywatelom Wspólnoty, zamieszkującym Polskę i korzystającym z banków europejskich.

Klienci indywidualni korzystają z konta SMART Konto EU, natomiast osoby, które prowadzą działalność gospodarczą – SMART Biznes Konto EU.Konta Smart Banku są darmowe.

Szczegółowa prezentacja przedstawia się następująco:

 •  darmowe założenie konta bankowego,
 • darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce,
 •  przelewy europejskie za 0 zł,
 •  brak opłat za użytkowanie karty debetowej z PayPass,
 •  w strefie Euro dostęp do własnych środków za 0 zł,
 •  korzystanie z konta oszczędnościowego SMART PROCENT EU
 •  oprocentowanie 0,1% w skali roku

Integracja konta osobistego

Smart Bank wprowadził korzystną i atrakcyjną usługę, polegającą na integracji konta osobistego, obsługiwanego na terenie Polski – SMART Konta oraz konta, dostępnego poza granicami kraju – SMART Konta EU.
Dzięki aplikacji mobilnej, konta SMART dostępne są na smartfonach, tabletach czy komputerze, niezależnie od kraju, w którym aktualnie przebywamy.
Głównymi zaletami tego nisko kosztowego modelu finansowego są:

 •  obsługiwanie w wybranej przez klienta walucie,
 •  dostępność dla mikroprzedsiębiorstw, co pozwala w jednym miejscu sprawdzić stan konta, przelać pieniądze lub sprawdzić historię transakcji.

Przystosowanie Smart Banku do bezgotówkowego obrotu euro
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z 2012 roku, tzw. SEPA, ustanowiło europejskie zasady rozliczeń finansowych w euro dla państw Wspólnoty i państw spoza strefy euro.

Smart Bank umożliwia swoim klientom bezproblemowy sposób rozliczania się, obowiązujący w krajach UE:

 •  transakcje w krajach członkowskich realizowane są w ciągu jednego dnia roboczego,
 •  przelewy w euro w Smart Banku realizowane są za 0 zł,
 •  wszystkie transakcje realizowane są zgodnie z zasadami, obowiązującymi w lokalnych bankach na terenie Unii.

 

Ocena konta

Smart Bank jest wygodną propozycją dla mobilnych obywateli Europy. Konto  jest całkowicie darmowe i przyjazne. Obecnie nie ma lepszego konta na Polskim rynku.

Bank wciąż rozwija swoje usługi, stając się atrakcyjnym partnerem dla klientów indywidualnych – dzięki kontu złotówkowemu i euro oraz dla firm – które mogą rozliczać się w euro.

Swoim klientom Smart Bank proponuje skorzystanie z lokat terminowych, umożliwiających pomnożenie posiadanych środków. Lokaty można otworzyć online, ze strony internetowej banku, zapoznając się ze szczegółową ofertą.
Za skuteczne polecenie banku można uzyskać premię w wysokości 85 zł.

Założenie konta bankowego bez opłat w Smart Banku

Założenie konta w Smart Banku jest proste i wygodne. Klient może zdecydować się na jedną z trzech możliwości:
1. skorzystać z aplikacji mobilnej Bank SMART, dokonując zakupu w sklepach Google Play lub App Store,
2. wypełnić wniosek on-line na stronie internetowej banku,
3. skorzystać z pomocy telefonicznego Centrum Obsługi Klienta, dostępnego pod numerami 801 800 188 oraz 22 438 41 41.
Właściwe założenie konta osobistego, wymaga podania informacji z dowodu osobistego. Natomiast do założenia konta firmowego, niezbędne będą dane, dotyczące tożsamości firmy.
wniosek online

Złóż wniosek online

Poradnik bankowy

Wybór taniego konta bankowego

Pierwszym i najważniejszym warunkiem dokonywanego wyboru, jest odwaga. Nie bójmy się zmienić Banku, który nalicza wysokie opłaty za obsługę, tylko dlatego, że prowadzi nasz rachunek od długiego czasu. Warto przeprowadzić rozeznanie w świecie finansów i przejść do banku, oferującego korzystniejsze warunki.

Zanim dokonasz wyboru odpowiedniego konta, zrób spis potrzebnych usług. Najczęściej korzystamy z karty płatniczej, wypłacamy gotówkę z bankomatów, dokonujemy przelewów internetowe i powierzamy swoje oszczędności lokatom bankowym. Dopiero po sprawdzeniu wszystkich możliwości, także nowości i promocji – zdecyduj, który bank oferuje najkorzystniejszą ofertę.

Korzystanie z konta bankowego

Konto bankowe zawiera elektroniczny zapis naszych środków finansowych. Nazywane jest kontem osobistym, rachunkiem ROR, czyli rozliczeniowo-oszczędnościowym, a ze względu na coraz powszechniejszy dostęp do bankowości internetowej – kontem internetowym.

Założenie konta w banku, wiąże się często z koniecznością dokonania opłat. Banki potrącają również opłaty za prowadzenie twojego konta. Wybór dobrego banku, który oferuje darmowe lub tanie usługi, to dbałość o własne finanse.

Banki zobowiązane są do zachowania tajemnicy bankowej, o czym stanowi Ustawa Prawo bankowe, z dnia 29 sierpnia 1997 roku. Naruszenie tej tajemnicy, np. na wniosek sądu, również regulowane jest przez prawo.

Rodzaje kont bankowych

– rachunek bieżący

Najpopularniejszym rachunkiem bankowym jest rachunek bieżący. Jako wygodny sposób rozliczenia, służy pracodawcom do wypłaty należności za wykonaną pracę. Poprzez bankowość internetową mamy możliwość dokonywania transakcji i opłacania rachunków. Osoby prowadzące działalność gospodarczą zobowiązane są do posiadania konta firmy,

– rachunek pomocniczy (rachunek techniczny) to rodzaj rachunku, którym posługują się banki, dokonując rozliczeń finansowych z innymi bankami,

– lokata terminowa umożliwia umieszczenie środków finansowych na koncie, które charakteryzuje się wyższym oprocentowaniem, niż rachunek bieżący. Pieniądze umieszcza się na określony czas. Warto wspomnieć, że lokaty są dobrym sposobem na uchronirnir swoich finansów przed inflacją. Zerwanie lokaty prowadzi do utraty odsetek,

– konto oszczędnościowe umożliwia pomnożenie swoich oszczędności, w oparciu o zmienne oprocentowanie. Klienci cenią ten rodzaj konta, ze względu na możliwość zachowania odsetek, nawet po zmianie banku,

– konto walutowe oferuje obsługę finansów w obcej walucie. Popularne są zwłaszcza wśród właścicieli firm, prowadzących interesy z zagranicznymi kontrahentami.

Wyznaczniki korzystnego konta bankowego

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by nie ulec złudnym reklamom, w których banki oferują bezpłatną obsługę, co, niestety, jest najczęściej obietnicą bez pokrycia. Oto najważniejsze wyznaczniki, jakimi powinniśmy kierować się, wybierając konto bankowe bez opłat:

Jakie opłaty są pobierane przez bank? Czy dotyczą one prowadzenia konta i użytkowanie karty płatniczej?

Jakie opłaty pobierane są za dokonywane przelewy internetowe do innych banków? Ważną informacją będzie uzyskanie danych o wysokości opłat za przelewy SORBNET – natychmiastowe.

Czy istnieje sieć bankomatów, w których bezproblemowo można wypłacić pieniądze w kraju i poza nim? Zdobądź informację, czy są to bankomaty bezpłatne i jakie opłaty poniesiesz za wypłaconą gotówkę.

Jeśli bank nie oferuje bezpłatnych bankomatów, warto sprawdzić lokalizację banków. Placówki oddalone znacznie od miejsca zamieszkania, mogą stanowić problem w bieżącym załatwieniu spraw finansowych.

Następnym wyznacznikiem jest oprocentowanie lokat bankowych i możliwości oszczędzania pieniędzy.

Dostępność dodatkowych usług, w ramach posiadanego konta indywidualnego, ułatwi załatwienie wielu spraw, np. dokonanie zakupów, zatankowanie samochodu, szybki dostęp do platformy inwestycyjnej.

Ważnym zagadnieniem jest pora sesji przelewów bankowych. Sprawdzenie godziny księgowania może mieć wpływ na dokonywane transakcje.

Konto bankowe bez opłat

Żadnych opłat nie generują konta internetowe. Złożenie wniosku trwa bardzo krótko i polega na wypełnieniu pól, w których umieścimy dane, znajdujące się w dowodzie tożsamości. Umowę na korzystanie z konta osobistego dostarczy kurier. W jego obecności należy złożyć podpis potwierdzający. Kartę prześle nam bank w przesyłce pocztowej.

Deklarację o skorzystanie z oferty danego banku możemy złożyć telefonicznie. Umowa również zostanie doręczona przez kuriera.

Otwarcie konta w placówce bankowej następuje w obecności uprawnionego urzędnika.