Oceń produkt

Wielu z nas zdarzyło się potrzebować dodatkowej gotówki na jakiś cel. Jeśli nasze zasoby pieniężne były niewystarczające decydowaliśmy się na wzięcie szybkiej pożyczki lub kredytu. Zasadniczo wystarczy stałe źródło dochodu, aby nie było problemów z ich uzyskaniem. Co jednak z osobami, które aktualnie nie posiadają zatrudnienia, a co za tym idzie nie mogą „pochwalić się” przed bankiem regularnym dochodem, który stanowiłby gwarancję spłaty zaciągniętego długu? Czy osoby bezrobotne mogą uzyskać kredyt? Chociaż poziom bezrobocia w Polsce maleje, wciąż jest pewien odsetek osób, które pozostają bez stałego zatrudnienia. Często z niewiedzy nie próbują nawet starać się o kredyt, kiedy takowego potrzebują, gdyż są przekonani o braku takiej możliwości.

   Tymczasem także osoby bezrobotne mają szansę na otrzymanie kredytu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że tego rodzaju pożyczkę będą mogli zaciągnąć raczej w tzw. parabankach. Bardzo często banki chwalą się indywidualnym podejściem do każdego klienta, co może rodzić nadzieję na uzyskanie kredytu, nawet w przypadku braku stałego zatrudnienia. W badaniu zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy biorą pod uwagę jego dochody, ale także zobowiązania pieniężne oraz liczbę osób, która pozostaje na jego utrzymaniu. Powyższe dane muszą być potwierdzone odpowiednimi dokumentami, jak na przykład zaświadczenie o zarobkach. Z wiadomych przyczyn osoba bezrobotna nie będzie mogła przedstawić takiego dokumentu. Instytucja weryfikuje całą sytuację klienta, aby określić stopień jego wypłacalności, który będzie gwarantem terminowego zwrotu długu. Należy spojrzeć prawdzie w oczy, szanse na to, że bank udzieli kredytu osobie pozostającej bez pracy są niewielkie. Poza tym musimy przygotować się na szereg utrudnień i restrykcyjne warunki udzielenia kredytu.

> Porównywarka pożyczek pozabankowych - RANKING <-- klik

   Na szczęście to nie musi być koniec marzeń o kredycie. Osoba, która nie pracuje, może szukać innych sposobów na uzyskanie pożyczki. Hasło „kredyt dla bezrobotnych” już nikogo nie dziwi na rynku finansowym. Istnieją bowiem instytucje parabankowe, które są gotowe udzielić kredytu osobie, która nie posiada żadnych dochodów. Czasem wystarczy tylko dowód osobisty, aby niedługo później cieszyć się zastrzykiem gotówki. Jak wiemy, banki mają nad sobą liczne instytucje nadzorujące, które narzucają im ramy działania, co nie zawsze pozwala na elastyczną i jak najbardziej dogodną ofertę kredytową dla potencjalnych klientów. Takiego problemu nie mają z kolei parabanki, które obecnie prześcigają się w ofertach. Tego typu instytucje niecierpliwie czekają z dostępnymi, nierzadko od ręki, aktualnymi promocjami i ofertami pożyczkowymi. Ostatnio pojawiła się także szansa na zaciągnięcie zobowiązania na różnego rodzaju świadczenia, np. rodzinne lub socjalne. Popularnością cieszy się np. pożyczka na zasiłek 500+. Firmy kredytowe traktują ten rodzaj dochodu jako zabezpieczenie i chętniej udzielają pożyczek. Wystarczające może się także okazać zasiłek z MOPS, GOPS lub z innych instytucji, które udzielają świadczeń socjalnych.

   Z jednej strony, parabanki udzielające kredytu bez weryfikacji źródeł dochodu klienta, to na pewno pomoc dla osób, które nie pracują (lub oficjalnie nie pracują), a potrzebują gotówki na jakiś pilny cel. Taka sytuacja ma jednak także drugą stronę medalu, tę trochę mniej korzystną. Firmy pozabankowe często naliczają wysokie oprocentowanie oraz prowizję. Te dodatkowe koszty, które często są ponad proporcjonalnie wysokie w stosunku do samej kwoty kredytu, mogą okazać się bardzo uciążliwe, zwłaszcza dla osoby, która nie posiada stałego źródła dochodu. Kredyt dla bezrobotnych – to nie jest niemożliwe. Warto jednak podejść do tego z odpowiednim stopniem ostrożności i przemyśleć możliwe konsekwencje, aby jeszcze bardziej nie pogorszyć swojej sytuacji finansowej. Bardzo pomocne okazują się internetowe porównywarki, które umożliwią nam wybór najkorzystniejszego kredytu dla bezrobotnych. Warto także upewnić się czy dana firma posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego (dostępna w Internecie na stronie KNF).

***
> Porównywarka pożyczek pozabankowych - RANKING <-- klik