Kredyt gotówkowy ranking najtańszych banków. Porównaj kredyty gotówkowe i wybierz najtaniej. Kredyt gotówkowy kalkulator  kosztów i raty kredytu.

Na terenie naszego kraju funkcjonuje mnóstwo przedsiębiorstw, które udzielają kredytów gotówkowych. Każda firma posiada własne warunki, promocje oraz indywidualne oprocentowanie. Kredyty gotówkowe stały się popularną formą uzyskiwania dodatkowych środków na konkretny cel, dlatego wiele osób decyduje się skorzystać z takiej opcji. Oprócz wielu przedsiębiorstw finansowych, kredytów gotówkowych udzielają głównie banki. Mnóstwo pożyczkobiorców korzysta z usług bankowych, gdyż boją się zaufać innym firmom pożyczkowym. Nie każdy bank jednak posiada takie same warunki, sprawdźmy więc, u kogo najlepiej pożyczać, aby nie stracić. Przedstawiamy szczegółowy ranking kredytów gotówkowych 

Kredyt gotówkowy ranking – kalkulator:

Od kiedy tylko firma T-mobile wprowadziła usługi bankowe, zyskała sobie popularność wielu pożyczkobiorców. Bank T-mobile oferuje bardzo dobre usługi bankowości, w tym umożliwia uzyskanie pożyczki całkowicie przez internet. Firma ma dużo zalet, a do najlepszych z nich należą:

 • korzystna stopa oprocentowania
 • rzetelne sprawdzanie tożsamości i zdolności kredytowej
 • okres spłaty kredytu nawet do 10 lat
 • akceptacja różnych źródeł dochodu

T-mobile charakteryzuje się niskimi ratami kredytu oraz, jak wspomniano wyżej, niskim oprocentowaniem. Co więcej, osoby, które starają się o pożyczkę przez internet w banku T-mobile, nie muszą wcale posiadać umowy o pracę, gdyż firma akceptuje także umowę o dzieło lub zlecenie oraz inne źródła dochodu, daje to więc możliwość otrzymania gotówki znacznie większej ilości osób.

T-mobile udziela pożyczek bez zabezpieczenia na maksymalną kwotę 150 000 zł, którą można spłacać w wygodnych ratach nawet przez 10 lat.

Firma weryfikuje historię kredytową BIK i to wystarcza do tego, aby wydała decyzję pozytywną lub odmowną. T-mobile nie wymaga zaświadczeń, pozwalając na otrzymanie kredytu gotówkowego bez większych formalności.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy w T-mobile? Zasady są bardzo proste. Wystarczy wypełnić wniosek internetowy informacjami osobistymi, a następnie przesłać go drogą elektroniczną do przedstawiciela firmy. Potem trzeba tylko poczekać na kontakt od konsultanta T-mobile, który poinformuje pożyczkobiorcę o podjętej przez firmę decyzji. Każdy klient, który otrzyma pozytywną odpowiedź, może liczyć na to, że gotówka na jego koncie pojawi się błyskawicznie.

T-mobile to firma, która bardzo prężnie się rozwija. Znajduje się w czołówce  praktycznie wszystkich rankingów firm, oferujących kredyty gotówkowe przez internet oraz elektroniczne usługi bankowe. Oferta, która skierowana jest do klientów z Polski, charakteryzuje się przystępnymi warunkami, docenianymi przez osoby, które skorzystały z usług przedsiębiorstwa. Dzięki miłej obsłudze oraz jasno określonym zasadom współpracy, firma bardzo dobrze radzi sobie na krajowym rynku finansowym, zdobywając coraz lepszą opinię wśród klientów.

Jest to bank, który w naszym kraju działa już od dawna, oferując usługi bankowe różnego rodzaju. Jakiś czas temu firma wprowadziła również usługi udzielania kredytów gotówkowych dla swoich klientów. Pożyczka w BNP Paribas ma wiele zalet, oto kilka z nich:

 • niskie oprocentowanie: od 5,9 %
 • wysokie kwoty pożyczki: do 200 tys. zł.
 • gwarancja stałych rat do końca spłaty kredytu

Firma zapewnia korzystne warunki umowy kredytowej, jednak tylko klientom, którzy posiadają konto w BNP Paribas. Bank proponuje aż 4 pakiety ubezpieczeń kredytu, zwiększając tym samym bezpieczeństwo takiego zobowiązania.

Wniosek o kredyt gotówkowy w BNP Paribas można wziąć na kilka sposobów: osobiście zgłosić się w oddziale, wysłać wniosek drogą elektroniczną lub zadzwonić pod numer podany na stronie internetowej. Przed przyznaniem zgody o pożyczkę, bank sprawdza wypłacalność klientów, analizując także źródła dochodu. Paribas akceptuje dochody z tytułu:

 • umowy na czas nieokreślony i określony
 • działalności gospodarczej
 • emerytury i renty
 • własnego gospodarstwa rolnego
 • dochodów, otrzymywanych za granicą
 • umowy zlecenie

 

W przypadku wspólnoty majątkowej małżonków, przy kwocie pożyczki większej niż 20 000 złotych, przy udzieleniu kredytu konieczna jest zgoda współmałżonka.

Firma zdobywa bardzo pozytywne recenzje wśród swoich klientów. Niska stopa oprocentowania i niezbyt wysokie prowizje sprawiają, że ludzie chętnie korzystają z usług tego banku. BNP Paribas jest firmą rzetelną o szerokiej historii działania w przemyśle finansowym, dlatego nowi klienci nie boją się jej zaufać. Przy udzielaniu kredytu gotówkowego, bank daje gwarancję stałych rat, ustalonych przy podpisaniu umowy. Klient ma więc pewność, że nawet przy spłacaniu kredytu przez kilka lat, warunki się nie zmienią. Podsumowując wszystkie zalety kredytu gotówkowego w banku BNP możemy zauważyć wiele korzyści, płynących z oferty, a jedyną wadą jest to, że mogą z niego korzystać tylko aktualni klienci banku.

Historia tego banku sięga wielu lat wstecz, a w ostatnich latach firma rozszerzyła swoje działania o nowe usługi bankowe. W mBanku skorzystać można z kredytów gotówkowych o różnym oprocentowaniu, a im wyższa kwota, tym niższe odsetki. Podobnie jest z prowizją, która mieści się w granicy od 0% do aż 17,99 %. Bank udziela pożyczek do 150 000 zł.

W ofercie mBanku znajdziemy rożne oferty kredytów gotówkowych. Klienci mają możliwość otrzymania pożyczki przez internet, wypełniając odpowiedni wniosek, zawierający dane osobowe oraz informacje na temat kwoty kredytu. Firma oczywiście dokładnie weryfikuje każdego pożyczkobiorcę, sprawdzając jego wypłacalność.

Bank udostępnia bardzo łatwą w obsłudze bankowość mobilną, pozwala również na swobodne spłacanie rat przelewem internetowym. Aby otrzymać kredyt gotówkowy, nie trzeba wychodzić z domu, wszelkich formalności dokonać można drogą elektroniczną.

Firma wciąż wprowadza nowe promocje i możliwości otrzymania kredytu gotówkowego przez internet.  Przyjazna obsługa baku zawsze chętnie udziela rat kredytowych wszystkim osobom zainteresowanym.

Szeroki wybór kredytów w mBanku sprawił, że coraz więcej osób zdecydowało się na skorzystanie z oferty. Bank zdobył sobie uznanie wielu zadowolonych klientów, udzielając im pożyczek na komfortowych warunkach. Nie bez powodu to właśnie mBank znalazł się w czołówce rankingu. Jest to firma rzetelna, która jasno określa zasady udzielania kredytów gotówkowych, starając się jak najbardziej otwierać na każdego klienta.

 

 

Getin Bank udziela kredytów gotówkowych osobom pełnoletnim, które posiadają udokumentowane źródło dochodu. Klienci mogą otrzymać pożyczkę do kwoty 200 000 zł, na okres spłaty nawet do 10 lat. Wygodne raty oraz miła obsługa banku sprawiły, że firma cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród pożyczkobiorców.

Getin Bank to jedno z większych przedsiębiorstw finansowych w naszym kraju, które oferuje dobrej jakości usługi bankowe. Możliwość kredytu gotówkowego w banku mają także osoby, które nie posiadają konta osobistego w Getin Banku.

Firma oferuje oprocentowanie średniej wysokości. Stopa procentowa wynosi 7 %, a prowizja 14,99 %. Nie są to bardzo duże kwoty, jednak nie należą także do najniższych. Mimo to Getin Bank oferuje dość dobre warunki kredytów gotówkowych, zapewniając zrozumiałą umowę oraz możliwość doradztwa finansowego.

Firma umożliwia wzięcie kredytu bez zgody współmałżonka do wysokości 40 tyś zł. Przy większej kwocie należy już taką zgodę dostarczyć.

Getin Bank charakteryzuje się błyskawicznym wydawaniem decyzji o przyznaniu pożyczek gotówkowych. Klienci cenią sobie dobry kontakt z przedstawicielem firmy oraz uprzejme traktowanie każdego potencjalnego pożyczkobiorcy. Samo wnioskowanie o kredyt jest bardzo proste. Wniosek wysłać można drogą elektroniczną, a do każdego klienta oddzwoni konsultant, ustalając warunki i pomagając wybrać odpowiednią ofertę.

Bank weryfikuje wszystkich swoich klientów pod kątem zdolności kredytowej, sprawdza również bazy osób zadłużonych. Sam proces uzyskania środków jest bardzo prosty i szybki. Getin Bank oferuje także ubezpieczenia kredytów oraz zapewnia wygodną obsługę mobilną konta klienta.

Getin Bank to firma, która wydaje kredyty gotówkowe w Polsce już od wielu lat. Przedsiębiorstwo cieszy się dobrą opinią wśród klientów, zapewniając im godne warunki i ciekawe możliwości. Dzięki szerokiej ofercie pożyczek gotówkowych, z możliwością zabezpieczenia i spłaty w wygodnych ratach, Getin Bank wciąż zdobywa nowych zwolenników wśród pożyczkobiorców.

 

 

 

Bank ten od wielu lat oferuje klientom kredyty gotówkowe, zapewniając coraz więcej możliwości i ciekawych ofert. Citi Handlowy uznawany jest za dobry bank, który dba o swoich klientów i pozwala im na szybką pożyczkę bez wychodzenia z domu.

Firma udziela pożyczek ze zmiennym oprocentowaniem, które zależne jest od aktualnych warunków rynku walutowego. Dużym atutem korzystania z pożyczki w banku jest w miarę niska prowizja, która wynosi zaledwie 9 %.

Citi Handlowy udziela pożyczek gotówkowych na kwotę do 150 000 złotych z okresem spłaty od 9 do 84 miesięcy. Bank udziela pożyczek osobom, które ukończyły 21 lat i posiadają zdolność kredytową oraz dostarczą zaświadczenie o zarobkach.

Citi Handlowy bardzo szybko wydaje decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego. Klient ma możliwość otrzymania pozytywnej odpowiedzi nawet w ciągu godziny od złożenia elektronicznego wniosku. Umowę o pożyczkę można zawrzeć bez wychodzenia z domu, dzięki czemu cały proces przebiega znacznie sprawniej.

Bank pozwala na spłatę długu w wygodnych, wcześniej ustalonych ratach. Umożliwia również przeznaczenie środków na konsolidację innych zobowiązań finansowych, zamieniając kilka rat na jedną.

Kolejną korzyścią korzystania z usług banku Citi Handlowy jest możliwość dobrowolnego ubezpieczenia kredytu na dobrych warunkach. Ubezpieczenie Bezpieczne Raty pozwoli na zabezpieczenie spłaty pożyczki w przypadku zdarzenia losowego: utraty pracy, choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Kredyt gotówkowy w Citi Handlowy to dobra opcja dla osób, które poszukują firmy, oferującej atrakcyjne warunki. Wyraźnie widać, że bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, starając się zminimalizować formalności i zagwarantować najlepsze oferty pożyczek. Zmienne oprocentowanie może być uznane za wadę, jednak w większości przypadków kwota tego oprocentowania wychodzi na korzyść pożyczkobiorcom, co zostało docenione przez klientów banku. Citi Handlowy wypada bardzo korzystnie na tle wielu innych pożyczkodawców, a w ofercie firmy wciąż pojawiają się nowe, ciekawe promocje.

 

Bank Ing reklamuje się tym, że dla firmy liczą się ludzie. Firma oferuje więc kredyty gotówkowe z możliwością spłaty w wygodnych ratach oraz niezbyt wysokim oprocentowaniem od 8,8 % do 10 %. Zdecydowaną zaletą banku ING w przypadku pożyczek jest niska prowizja, która mieści się w przedziale od 0 do 4 procent pożyczki dla klientów stałych oraz od 0 do 5 procent pożyczki dla klientów nowych.

Bank udziela kredytów na kwotę do 160 000 złotych na okres do 36 miesięcy z oprocentowaniem stałym i powyżej, aż do 96 miesięcy, z oprocentowaniem zmiennym. Aby wnioskować o pożyczkę nie trzeba mieć konta osobistego w banku, a cały proces może odbyć się drogą elektroniczną. Wystarczy wypełnić wniosek, na którym zawarty zostanie numer telefonu, a przedstawiciel firmy na pewno oddzwoni, aby ustalić dokładne warunki pożyczki.

ING sprawdza zdolność kredytową klientów, wymaga również zaświadczenia o dochodach, nie muszą one pochodzić jedynie z umowy o pracę. Bank akceptuje również dochody z umowy o dzieło oraz umowy zlecenie, a także emeryturę i rentę.

Firma umożliwia wzięcie pożyczki dwóm osobom nawet wtedy, gdy nie są one spokrewnione, co jest istotną korzyścią dla współpracowników, którzy chcą otrzymać kredyt na rozwinięcie działalności lub własne potrzeby.

Bank daje klientom wiele możliwości podczas zaciągania pożyczki. Pożyczkobiorca sam może wybrać dowolny dzień spłaty, ma również udział w rozpisywaniu ilości i wielkości rat.

ING to jeden z tych banków, które naprawdę troszczą się o swoich klientów. Pożyczki gotówkowe udzielane są na prostych zasadach, z korzystnym oprocentowaniem oraz niskimi prowizjami. Firma stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom, dlatego wciąż wprowadza promocje dla stałych i nowych klientów. Bank działa na terenie naszego kraju już od wielu lat, rozwijając się bardzo prężnie i angażując w wiele inwestycji finansowych. Dzięki dobremu podejściu do klienta oraz bardzo jasnym warunkom umowy pożyczkowej, ING zyskał sobie uznanie wielu pożyczkobiorców i obecnie znajduje się na wysokim miejscu w rankingu kredytów gotówkowych w naszym kraju.

 

 

Eurobank

Bank oferuje szybkie kredyty przez internet w różnych wariantach. Każda z opcji kredytowych objęta jest oczywiście oprocentowaniem w wysokości od 5,7% w zależności od rodzaju pożyczki oraz okresu spłaty. Eurobank pobiera prowizję 10, 2 %.

Eurobank od dłuższego czasu oferuje klientom możliwość wzięcia pożyczki w 15 minut. Cały proces może przebiegać drogą elektroniczną, poprzez wypełnienie wniosku, ustalenie warunków kredytu oraz szybką weryfikację wypłacalności pożyczkobiorcy. Eurobank charakteryzuje się bardzo szeroką ofertą, która pozwala osobom zainteresowanym na dobranie odpowiedniej pożyczki gotówkowej dla własnych potrzeb.

Firma udziela kredytów na kwotę od 500 zł do 120 000 zł na okres do 9 lat. Bank daje możliwość spłaty zadłużenia w wygodnych ratach, ustalonych na samym początku.

Każdy klient ma możliwość skorzystania z ubezpieczenia kredytu, co jest dodatkowym atutem oferty Eurobanku.

Pożyczkobiorcy na pewno nie będą narzekać na złą obsługę, wszystkie osoby zainteresowane mogą liczyć na telefon od konsultanta, po wypełnieniu krótkiego formularza z podstawowymi danymi osobowymi oraz numerem telefonu. Pracownik banku doradza, jaki kredyt okaże się najkorzystniejszy w danej sytuacji i chętnie wytłumaczy warunki wzięcia oraz spłaty pożyczki.

 

Eurobank to firma z dużym doświadczeniem w udzielaniu kredytów gotówkowych. Z oferty przedsiębiorstwa skorzystały miliony klientów, które postanowiły zaufać jasnym, dobrym warunkom współpracy. Eurobank cieszy się pozytywną opinią wśród osób, które skorzystały z jego usług. Każdego roku liczba pożyczkobiorców się zwiększa, a sam bank stara się wprowadzać nowe możliwości, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób zainteresowanych. Bank zyskał miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu kredytów gotówkowych ze względu na niskie oprocentowanie, korzystne zasady pożyczek oraz obsługę, która zawsze stara się klientom pomóc.

 

Bank PKO jest jednym z najbardziej popularnych polskich banków, który wciąż powiększa swój zasięg. Jako duży przedsiębiorca, bank oferuje swoim klientom różne oferty, także w przypadku kredytów gotówkowych. Pożyczkobiorcy, którzy decydują się na pożyczkę, muszą się liczyć z oprocentowaniem zmiennym, zazwyczaj jednak pracownik banku pomaga osobom zainteresowanym dobrać ofertę, która najbardziej odpowie na potrzeby klienta.

PKO nie pobiera wysokiej prowizji, jest to jedynie 6% kwoty pożyczki. Klienci mogą zaciągnąć kredyt gotówkowy na kwotę od 1000 zł do 120 000 zł z okresem spłaty o 1 do 120 miesięcy. Firma stara się zapewniać pożyczkobiorcom jak najwięcej możliwości i odpowiadać na ich wymagania, dlatego daje opcje otrzymania dodatkowych środków na konkretny cel, w wysokości nawet 25% konsolidowanej kwoty. Pożyczkobiorcy, którzy spłacają dług w terminie, mogą ubiegać się również o zmniejszenie raty kredytu.

Kolejną ciekawostką  pożyczki gotówkowej w PKO jest możliwość wzięcia tak zwanych „wakacji kredytowych”, czyli zawieszenia spłaty na okres do 3 miesięcy. Po upływie tego czasu raty zostają automatycznie wznawiane, w tej samej wysokości z przedłużonym okresem spłaty lub w większej wysokości z ustalonym wcześniej okresem spłaty.

Z pożyczki w PKO skorzystać mogą także klienci innych banków. Firma oferuje specjalne pakiety ubezpieczeń kredytów, pozwala klientom na spłatę zobowiązań w wygodnych ratach oraz wybór dnia zwrotu danej raty.

Bank PKO to przedsiębiorstwo znane chyba wszystkim Polakom. Stanowi jedną z największych korporacji, która z roku na rok wprowadza nowe oferty, przyciągając nimi jeszcze większą ilość klientów. Polacy nie boją się zaufać tak znanemu pożyczkodawcy, dlatego chętnie decydują się na pożyczki w banku. PKO jak widać ma dosyć dobre warunki kredytów gotówkowych, a zdecydowanym atutem firmy jest różnorodność ofert. Bank udziela także kredytów studenckich.

Proces starania się o pożyczkę w banku PKO można rozpocząć poprzez wypełnienie prostego formularza na stronie internetowej banku. Obsługa Klienta oddzwoni do każdej osoby zainteresowanej w celu dokładniejszego przedstawienia oferty oraz wytłumaczenia warunków każdej z nich. Pożyczkobiorcy, którzy podpiszą umowę pożyczki, mogą liczyć na pieniądze jeszcze tego samego dnia.

BOŚ

Czyli Bank Ochrony Środowiska, który promuje kredyty na cele ekologiczne. Klienci starający się o dodatkowe środki po to, aby wykorzystać pieniądze na ochronę środowiska, mogą liczyć na zmniejszenie oprocentowania. Dla wszystkich innych pożyczkobiorców, wynosi ono 10 %, a prowizja 7 %.

BOŚ posiada kilka ofert kredytów gotówkowych, dostosowanych do odpowiednich grup klientów. Firma udziela pożyczek zarówno osobom indywidualnym, jak i małym oraz dużym przedsiębiorstwom. Pożyczkobiorcy skorzystać mogą z pożyczki gotówkowej na specjalne inwestycje lub inny, dowolny cel.

Bank Ochrony Środowiska co jakiś czas wprowadza ciekawe promocje, dotyczące niższego oprocentowania lub prowizji. Firma udziela pożyczek na kwotę od 1000 zł do 150 000 zł na okres do 10 lat.

Dużym atutem banku jest miła obsługa, z którą skontaktować można się praktycznie w każdej chwili. Wszystkie oferty kredytów gotówkowych posiadają swoje indywidualne korzyści, pozwalające klientom dobrać pożyczkę dla potrzeb osobistych lub służbowych.

BOŚ to firma, która wypracowała sobie dość dobrą opinię na rynku finansowym. Bank nastawiony jest na ochronę środowiska, dlatego chętnie udziela pożyczek na cele ekologiczne: baterie słoneczne, nowoczesne piece oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków. Klienci mogą jednak starać się o kredyt na dowolny cel.

Bank Ochrony Środowiska znalazł się wśród 10 najlepszych kredytów gotówkowych, ponieważ oferuje godne warunki wszystkim pożyczkobiorcom. Nawet osoby, których cel nie jest związany z ekologią, korzystają z niższego oprocentowania, a co jakiś czas – także z atrakcyjnych promocji. Jest to firma, która na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom przyrody.

Plus Bank.

Otrzymanie pożyczki w Plus Banku jest bardzo proste. Firma umożliwia złożenie wniosku elektronicznie, telefoniczne lub osobiście w placówce. Plus Bank zapewnia swoim klientom indywidualne oferty, które uzależnione są od ich historii kredytowej.

Plus Bank udziela pożyczek na kwotę od  800 zł do 150 000 zł, jednak pożyczkobiorcy, którzy starają się o pożyczkę gotówkową z innym członkiem rodziny, mogą ubiegać się o jeszcze wyższą sumę. Kredyty udzielane są na okres od 3 do 120 miesięcy i można je przeznaczyć na dowolny cel.

Stali klienci Plus Banku, przy każdej kolejnej pożyczce nie muszą martwić się o formalności, gdyż dla nich firma przygotowała pożyczki gotówkowe na oświadczenie, dzięki czemu cały proces przebiega sprawniej. Plus chwali się bardzo szybkimi decyzjami o przyznaniu pożyczki oraz błyskawicznym przelewem środków na konto klienta.

Bank zapewnia stale raty, które ustalane są przy podpisywaniu umowy pożyczki, dzięki czemu pożyczkobiorcy mogą swobodnie rozplanować sobie cały okres spłaty kredytu.

Plus Bank wymaga zaświadczeń o dochodach, jednak, oprócz umowy o pracę na czas nieokreślony, przyjmuje dochody również z:

 • umowy o pracę na czas określony
 • emerytury i renty
 • działalności gospodarczej
 • wynajmu nieruchomości

Plus Bank to przedsiębiorstwo, które zapracowało sobie na dobrą opinię, zapewniając klientom korzystne warunki pożyczek gotówkowych. Firma oferuje zmienne oprocentowanie, o wysokości krążącej wokół 10 %, pobiera również prowizję 5% wysokości pożyczki.

W porównaniu z innymi przedsiębiorstwami finansowymi, Plus Bank wypada dosyć dobrze. Firma wciąż wprowadza ciekawsze oferty, starając się zapewniać klientom jak najwięcej możliwości. Plus zdobył uznanie wśród wielu Polaków, którzy doceniają atrakcyjne oprocentowanie i dobry kontakt z obsługą banku.

Kredyt gotówkowe w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Uzyskanie pożyczki bankowej jest bardzo szybkie i wygodne. Nie wymaga żadnych zabezpieczeń i środków finansowych.

Wybranie odpowiedniej oferty kredytowej jest bardzo istotne. Wybór nieprzemyślanej oferty może Nas niepotrzebnie zadłużyć. Bierz kredyt odpowiedzialnie!

Kto może się ubiegać o kredyt?

Chcąc uzyskać pożyczkę gotówkową musimy mieć pozytywną historię kredytową, tak zwany czysty BIK – Biuro Informacji Kredytowej.Banki wymagają także od Nas posiadania stałego dochodu (umowa o pracę, działalnosć gospodarcza, renta, emertura itp.) Kredyt mogą także uzyskać osoby pracujące za granicą, gdy rozliczają się z podatku dochodowego w polsce.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytową?

Najważniejszym czynnikiem decydującym o korzystnej ofercie kredytowej jest jej:

RRSO- Rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która pozwala w bardzo przystępny i łatwy sposób porównać wszystkie oferty kredytów konsumenckich. RRSO uwzględnia wszystkie koszty kredytu (np. prowizje bankowe, opłaty za pożyczkę, usługi dodatkowe itd.) Im ten wskażnik jest niższy tym kredyt jest korzystniejszy.

Kredyt gotówkowy:

Kredyt bankowy jest umową zawartą w formie pisemnej pomiędzy bankiem a kredytobiorcą. Bank zobowiązuje się udostępnić określoną kwotę na dany cel oraz ustalony wcześniej okres czasu, natomiast kredytobiorca jest w obowiązku wykorzystać kredyt zgodnie z deklaracją oraz zwrócić pobraną kwotę, wraz z należnymi bankowi opłatami dodatkowymi w postaci prowizji i odsetek. Na podstawie tej definicji, kredyt postrzegany jest jako specyficzny rodzaj stosunków obligacyjnych, który wyróżniają takie cechy jak zwrotność, celowość i odpłatność.

Kredyt może mieć formę kredyty odnawialnego  lub nieodnawialnego. Cechą charakterystyczną kredytów odnawialnych jest fakt zwiększenia się kwoty kredytu dostępnej do wypłaty wraz z jego spłatą, co ograniczone jest przyznanym przez kredytodawcę limitem. Kredyty nieodnawialne można wykorzystać tylko raz, a spłaty ich kapitału nie zwiększają kwoty dostępnej do wypłaty. 

Wniosek kredytowy zawiera:

 • określoną kwotę kredytu,
 • cel pożyczki,
 • długość kredytu,
 • terminy spłaty zadłużenia,
 • Informacje o zadłużeniu pożyczkobiorcy
 • dane o zarobkach pożyczkobiorcy
 • formy zabezpieczeń

Wniosek o kredyt – ETAPY:

 • złożenie wniosku z wszystkimi niezbędnymi dokumentami
 • analiza zdolności kredytowej wnioskodawcy
 • decyzja banku o przyznaniu kredytu
 • Zatwierdzenie umowy
 • Przekazanie kredyty w formie ustalonej w umowie
 • Sprawdzenie zgodności użycia kredytu to celów zawartych w umowie

Co wpływa na zdolność kredytową ? 

 • osoba fizyczna – posiadane dobra, zarobki,praca, wcześniejsze kredyty
 • osoby prawne –rentowność przedsiębiorstwa, bezpieczeństwo finansowe firmy, historia wcześniejszych kredytów

Umowa Kredytu: Co zawiera ?

Podstawowe elementy znajdujące się w Umowie kredytowej:

 • miejsce i data zawarcia umowy kredytowej
 • Dane pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy
 • Ogólne postanowienia
 • Kwota kredytu
 • Cel pożyczki gotówkowej
 • Okres spłacania pożyczki
 • Ogólne zasady spłaty pożyczki(termin, wysokość raty)
 • Koszt pożyczki
 • Na ile jest oprocentowania pożyczka
 • formy zabezpieczające kredyt
 • Skutki nieprzestrzegania umowy

Kredyt zostanie przekazany w trzech formach:

 • gotówkowa (do ręki pożyczkobiorcy)
 • Przelew (przelew na rachunek kredytobiorcy)
 • Przekazana celowi kredytu ( czyli bank przekaże kredyt bezpośrednio na cel kredytu)

Formy zabezpieczenia kredytu

 • osobowe:
 • poręczenie (podmiot trzeci zobowiązuje się do spłaty kredytu z odsetkami, jeżeli kredytobiorca nie spłaci go w terminie),
 • weksel własny in blanco (kształtuje dodatkową ścieżkę egzekwowania roszczeń banku – zostaje sporządzona deklaracja wekslowa, według której bank jest uprawniony wypełnić weksel w przypadku zaprzestania spłaty),
 • poręczenie wekslowe (awal),
 • gwarancja bankowa,
 • ubezpieczenie kredytu,
 • przelew wierzytelności (cesja),
 • przystąpienie do długu;
 • rzeczowe:
 • zastaw na rzeczach i prawach,
 • blokada środków na rachunku bankowym (ustalona pisemnie z wykluczeniem odwołania),
 • kaucja (wymaga umowy pisemnej, składa się ją na odrębnym rachunku bankowym),
 • przewłaszczenie na zabezpieczenie,
 • hipoteka (zabezpieczenie spłaty kredytu na nieruchomości, dla której założono księgę wieczystą. Przypisana jest do nieruchomości bez względu na właściciela. Nie można ustanowić jej na nieruchomości, którą dłużnik ma tylko do użytku.).

Grupy ryzyka pożyczkowego

Poprawa wiarygodności i związana z tym możliwość otrzymania pożyczki, bądź kredytu na indywidualnych warunkach może być osiągnięta poprzez wykazanie dochodów w każdej grupie ryzyka pożyczkowego. Należy zauważyć, iż indywidualne negocjacje w tym zakresie dotyczą każdej z grup ryzyka

Do grup ryzyka zalicza się:

 •  Osoby niepełnoletnie;
 •  Osoby bez zatrudnienia;
 • Osoby niemobilne z dochodem i bez dochodu;
 • Osoby, których zadłużenie wynika z pożyczki ratalnej spłacanej regularnie;
 •  Osoby wobec których zadłużenie okazało się przeterminowane;
 •  Osoby nie zdolne do wypłacalności i poważnie zadłużone;
 •  Osoby z przeterminowanym zadłużeniem;
 •  Osoby niewypłacalne i mocno zadłużone.

Osoby niepełnoletnie – grupa pierwsza

Osoby nieletnie nie mają możliwości zapożyczenia się w bankach, korzystania z usług brokerskich, czy pożyczek u innych legalnych podmiotów. W grupie tej znajdują się wszystkie osoby, które nie spełniają kryteriów pełnoletności w myśl przepisów prawa krajowego.

Osoby niemobilne z dochodem i bez dochodu – grupa druga

Osoby w tej kategorii mają możliwość korzystania z ofert pożyczki jedynie w kilku pozabankowych przedsiębiorstwach działających w Internecie. Grupa ta obejmuje osoby pełnoletnie posiadające dostęp do komputera połączonego z Internetem oraz telefonu komórkowego. Osoby te powinny znać co najmniej podstawowe dane ze swojego dowodu osobistego ( pesel, numer i seria dokumentu), i nie powinny być dopuszczone do opuszczania określonego obszaru. Ułatwieniem jest w tym przypadku fakt, iż wybrane firmy udzielające pożyczek w Internecie nie wymagają zaświadczenia o dochodach.

Do tego typu osób zalicza się najczęściej:

• Osoby odbywające karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym ;

Warto zwrócić uwagę, że w przypadku osób przebywających w zakładzie penitencjarnym możliwość udzielenia im pożyczki istnieje, lecz z pewnymi ograniczeniami. Ograniczenia te wynikają bowiem z wszelkich obostrzeń wynikających ze specyfiki zakładów karnych, jak i obostrzeń wynikających z wyroku. Choć zaciągnięcie przez więźnia pożyczki nie jest samo w sobie naruszeniem przepisów prawa, to wszelkie czynności zmierzające do skorzystania z niej mogą już takowe naruszenie stanowić. Przykładem jest tutaj chociażby ograniczenie dostępu do środków komunikacji, takich jak telefon komórkowy, czy komputer z dostępem do Internetu potrzebnych do nawiązania stosownej umowy.

• Osoby o różnych dysfunkcjach psychicznych, które odbywają terapie w otwartych i zamkniętych zakładach opieki psychiatrycznej;

Pozabankowe firmy pożyczkowe nie wykluczają oferty także dla osób przebywających w zakładach psychiatrycznych. Choć tak jak w przypadku więźniów jest to grupa wysokiego ryzyka, to firmy pożyczkowe będące naszymi partnerami nie wykluczają możliwości ich udzielenia.

• Osoby chore zmuszone do przebywania długotrwale w szpitalach

• Osoby ciężko chore i osoby o statusie inwalidy, które ze względu na swój stan nie opuszczają miejsca zamieszkania.

Osoby pozostające bez zatrudnienia – grupa trzecia

W grupie tej znajdują się osoby pełnoletnie pozostające bez zatrudnienia. Osoby te w świetle obowiązujących przepisów prawa nie mają możliwości przedstawienia stosownego zaświadczenia o zatrudnieniu. Dotyczy to osób, które nie mają pracy lub pracują “na czarno”. Niektóre SKOK’i i banki dopuszczają możliwość udzielania pożyczki osobą z tej grupy na podstawie oświadczenia o zarobkach. Firmy pozabankowe udzielające kredyty przez internet, nie wymagają praktycznie żadnych zaświadczeń.

Do grupy tej zalicza się osoby:

• Widniejące w ewidencji urzędu pracy jako bezrobotne i nie wykonujące pracy zarobkowej;

• Osoby widniejące jako bezrobotne lecz wykonujące prace zarobkową „na czarno”;

• Osoby nie wykonujące żadnej pracy zarobkowej i zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne.

Osoby, których zadłużenie wynika z pożyczki ratalnej spłacanej regularnie – grupa czwarta

W tej kategorii mieszczą się osoby których kredyty są zarejestrowane w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Udzielone kredyty z banków i SKOK’ów, zaraz po wypłacie dla kredytobiorcy są umieszczane w rejestrze BIK. Informacja ta jest udostępniania innym zainteresowanym podmiotom, w tym w szczególności bankom (także SKOK) w celach dokonania oceny ryzyka kredytowego przy ponownym wniosku o kredyt. W rejestrze BIK odnotowuje się także złożone do niego zapytania, co stanowi również informację dla innych uprawnionych podmiotów.

Osoby mieszczące się w tej grupie mogą ubiegać się o kolejne kredyty w SKOK’u lub banku na podstawie analiz zdolności kredytowej dokonanej w oparciu o dane z BIK. Osoby te mogą otrzymać również bez problemu pożyczki pozabankowe, w ramach których pożyczkodawcy nie weryfikują danych zawartych w BIK.

Osoby wobec których zadłużenie okazało się przeterminowane – grupa piąta

Osoby z tej kategorii mają możliwość uzyskania pożyczki jedynie w pozabankowych firmach lub na zasadach pożyczki prywatnej z wyłączeniem jednego banku. Poprzez zadłużenie przeterminowane należy rozumieć nieregulowane w terminie zobowiązania (raty i kredyty).

Dla osób z grupy piątej istnieje dostępna tylko w jednym banku karta kredytowa bez BIK. Bank ten działa na terenie naszego kraju, lecz nie jest bankiem polskim. Bank ten działa i reklamuje możliwość udzielania kredytów bez BIK, pomimo faktu, iż nie zezwala się bankom na takie praktyki.

Oznacza to, że osoba będąca przedmiotem badania zdolności kredytowej i analizy ryzyka przestała ewidentnie spłacać swoje zadłużenie, co skutkuje wzrostem zobowiązań. Pożyczki dla tego typu osób obarczone są ogromnym ryzykiem, a banki i SKOK’i zakładają z góry, iż osoby te nie będą spłacać swoich zobowiązań. Tym samym w takim przypadku kredytu i pożyczki najczęściej nie udziela się.

Osoby z grupy piątej mogą pożyczyć pieniądze jedynie w pozabankowych firmach pożyczkowych oraz zgodnie z zasadami pożyczek prywatnych. Wynika to z faktu, iż ramach tego typu usług nie sprawdza się historii kredytowej, którą udostępnia BIK. Pożyczki tego typu oznacza się jako pożyczki bez BIK. Jeśli wniosek nie zawiera stosownej adnotacji prawnej zawierającej zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez BIK oraz nie ma informacji o takiej weryfikacji to należy przyjąć, iż jest to również pożyczka bez BIK.

Osoby niewypłacalne i mocno zadłużone – grupa szósta

W tej kategorii mieszczą się wszystkie osoby, które zaniechały spłaty zobowiązań finansowych zaciągniętych w bankach lub SKOK’ach i są widoczne w bazie danych BIK. Dane na tmat tcyh osób często umieszcza się także w innych rejestrach (Krajowy Rejestr Długów, ERIF, BiG Infomonitor).

Pomimo niewypłacalności osób w szóstej grupie istnieje możliwość udzielenia im pożyczek. Trzeba jednak pamiętać, że osoby noszące się zamiarem wzięcia na siebie kolejnych zobowiązań bez spłaty muszą liczyć się ze skutecznymi procedurami windykacyjnymi. Skuteczność tą warunkuje przynależność do poszczególnych grup przytoczonych w niniejszym artykule. W grupie szóstej firmy udzielające pożyczek są przygotowane na problemy związane z brakiem uregulowania zadłużenia i uwzględniają to w swoich założeniach finansowych. Tym samym pożyczki dla osób z grupy szóstej są najdroższe na rynku.

Procedura windykacyjna jest tym bardziej skuteczna im w wyższej grupie się znajduje się dana osoba. W przypadku grupy 6 założenia biznesowe firm pożyczkowych uwzględniają zwiększone problemy w przypadku braku spłaty i są na to przygotowane. Jest to jeden z głównych powodów dla którego pożyczki dla tej grupy są najdroższymi pożyczkami na rynku.

Jak mogę wykazać swoje zarobki na potrzeby kredytu lub pożyczki?

1. Zaświadczenie o dochodach;

2. Aktualne oświadczenie o dochodach (należy przygotować się na potwierdzanie danych zawartych na oświadczeniu przez pożyczkodawcę);

3. PIT za zeszły rok z urzędowym potwierdzeniem złożenia zeznania podatkowego (należy wziąć pod uwagę potrzebę potwierdzenia zapłacenia podatku);

4. Wyciąg z rachunku bankowego