Nie jeden z nas myślał o własnym mieszkaniu, bądź domu. Dla jednych jest to nadal odległe marzenie, natomiast dla drugich jest to szansa na usamodzielnienie się dosłownie w zasięgu ręki. Wiele osób podczas planowania wzięcia kredytu hipotecznego boryka się z wieloma rozterkami. A przede wszystkim chodzi tutaj o ryzyko, na które jesteśmy skazani przez okres 30 lat. Chodzi tutaj o ryzyko związane z utratą pracy, niższymi dochodami, zmianą pracy, pogorszeniem sytuacji rodzinnej. W związku z czym wiele z tych osób szuka najkorzystniejszego kredytu, który ograniczy to ryzyko nawet w najmniejszym stopniu. Jak wskazują statystyki coraz więcej osób samotnych, nie będących w związku małżeńskim, decyduje się na kredyt hipoteczny. Jest przeciwna tendencja, w stosunku do zawieranych kredytów hipotecznych przez małżonków, która zauważalna była jeszcze 5 – 10 lat temu.

Kwestie formalne Kredyt hipoteczny RANKING

Należy pamiętać, że nie ma jednej, a zarazem najlepszej oferty kredytu hipotecznego jednego banku. Bowiem oczekiwania ludzi są różne. Dlatego też wybór odpowiedniej oferty powinien być dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań. W szczególności powinno wziąć się pod uwagę jakimi środkami finansowymi się dysponuje, następnie na jaki cel potrzebny jest danych kredyt hipoteczny (czy jest to mieszkanie, a może dom) oraz przez jaki okres chcielibyśmy spłacać taki kredyt. Wiele osób popełnia błędy sugerująć się reklamą danego banku z zakresu propozycji kredytowania hipotecznego, lecz nie koniecznie czyta dokładnie umowę. I tutaj się jest wielki błąd. Bowiem umowa i regulamin powinny być skrupulatnie przeczytane, aby zapoznać się w rzetelny sposób z tabelą opłat i prowizji danego kredytu, jak również kwestią tabeli kursów w przypadku kredytu walutowego. Ważna jest również kwestia zabezpieczenia hipotecznego, czyli tego, czy oprócz hipoteki będzie potrzebna także cesja polisy na życie. Warto również zapoznać się z dodatkowymi opłatami, do których zalicza się przede wszystkim: opłaty notarialne, prowizję pośrednika, opłaty sądowe, jak również podatek od czynności cywilno-prawnej do urzędu skarbowego.

Jaki kredyt hipoteczny jest najkorzystniejszy? Kredyt hipoteczny RANKING

Każdy bank ma do zaoferowania swoim klientom różne warunki kredytowania. Niektóre z banków warunki te mają podobne, natomiast inne całkowicie się różniące.

Bank ING oferuje swoim klientom kredyt hipoteczny z RRSO 4,23%, z marżą 1,75%, przy oprocentowaniu zmiennym, od kwoty 100 000 zł. I jest to tak zwany Eco Kredyt Hipoteczny. Oprócz tej oferty. Bank ma ofertę specjalną, która nazywa się “Mieszkaj bez kompromisów”. W ofercie tej RRSO 4,31, przy oprocentowaniu zmiennym. W przypadku tym chodzi o ponad 100 zł niższą ratęw całym okresie kredytowania albo 0% prowizji na start.

Kolejnym bankiem jest bank Millenium. Bank w swojej ofercie ma kredyt hipoteczny z RRSO 4,55%, 0% prowizji za udzielenie kredytu i jego wcześniejszą splatę, finansowanie do 90% nieruchomości, dla aktywnych klientów marże niższe nawet o 0,5%, jak również wakacje kredytowe raz w roku. Docelowym zabezpieczniem kredytu hipotecznego w banku Millenium są: hipoteka na nieruchomości mieszkalnej wpisana na pierwszym miejscu na rzecz banku Millenium, cesja praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości, cesja z praw z polisy ubezpieczenia na życie kredytobiorcy wraz ze wskazaniem banku jako jedynego uprawnionego do otrzymania świadczenia ubezpieczeniowego.

Następnym bankiem jest Alior Bank. Bank te ma swojej ofercie kredyt hipoteczny dla osób, które nie dysponują własnym wkładem hipotecznym w wysokości conajmniej 20% wartości nieruchomości. Bank ten jest skłonny pożyczyć nam maksymalnie do 3 000 000 złotych. Co ważne, bank nie wyznacza minimalnego okresu kredytowania, natomiast maksymalny okres kredytowania wynosi 30 lat. Każdy kredytobiorca w okresie spłaty może mieć maksymalnie 80 lat. Do dodatkowych kosztów kredytu hipotecznego w Alior Banku zalicza się: inspekcję nieruchomość 250 złotych, wycenę wartości nieruchomość według cennika rzeczoznawcy, zmianę marży w wysokości 500 złotych, jak również opłatę za zmianę warunków umowy w wysokości 200 złotych.