Na rynku istnieje wiele firm pożyczkowych, a każda z nich przedstawia nam różne oferty tzw. „chwilówek”. Decydując się na wzięcie pożyczki w konkretnej firmie, warto znać wcześniej warunki umowy, a także poznać zalety i wady płynące z oferty, z której chcemy skorzystać.

 

Jedną z firm pożyczkowych, która od niedawna istnieje na rynku, jest Kl. Przyjrzyjmy się co oferuje nam ta firma. Poniżej dowiesz się co trzeba zrobić, by otrzymać pieniądze, ile czasu trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku, ile wynosi oprocentowanie, jak przedłużyć termin spłaty pożyczki i – co najważniejsze – jakie są opinie na temat Kuki.pl

 

Jak skorzystać?

 

Aby ubiegać się o chwilówkę w Kuki, trzeba spełnić kilka podstawowych wymagań.

 

Po pierwsze należy mieścić się w przedziele wiekowym 25-75 lat. Po drugie trzeba posiadać ważny dowód osobisty. Po trzecie należy mieć własny rachunek bankowy (nie ma możliwości wzięcia pożyczki na własne dane, lecz na cudzy rachunek bankowy). A poza tym musimy być obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej i zamieszkiwać na teranie kraju. Musimy też posiadać pełną zdolność do czynności prawnych i mieć aktualny numer telefonu, który będziemy musieli umieścić w składanym przez nas wniosku. Oczywiście nie możemy też figurować w KRD, ERIF, BIG czy BIK, czego wymaga od nas praktycznie każda firma pożyczkowa.

 

Jak złożyć wniosek?

 

Przed złożeniem wniosku o otrzymanie pożyczki w Kuki.pl, musimy wybrać kwotę, którą chcemy pożyczyć oraz termin, do którego zobowiążemy się zwrócić pożyczone nam pieniądze. Możemy to zrobić na stronie głównej Kuki.pl, gdzie do wyboru mamy kwoty od 250 do nawet 8000 zł z terminem spłaty od 1 do 30 dni. Po wybraniu interesujących nas parametrów, klikamy na „Weź pożyczkę” i… prawie gotowe!

 

Teraz strona „poprosi” nas o założenie konta w serwisie. Po podaniu naszych danych osobowych oraz zaakceptowaniu obowiązkowych zgód, będziemy musieli przejść proces weryfikacyjny. Polegać on będzie na „udowodnieniu”, że dane, które podaliśmy w formularzu są prawdziwe. W tym celu strona wymaga od nas dokonania przelewu z numeru konta, który podaliśmy przy rejestracji. Należy przelać symboliczny 1 grosz, a w tytule przelewu potwierdzić warunki umowy pożyczki Kuki.pl oraz podać swój PESEL (dokładny tytuł przelewu powinien brzmieć: „Potwierdzam Warunki Umowy Pożyczki Kuki.pl (wpisz Twój numer PESEL)”.

 

Ile czasu trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku?

 

Po poprawnym przejściu procesu weryfikacji nie pozostaje nam nic innego niż czekać na decyzję dotyczącą naszego wniosku. Kuki.pl podaje listę banków, z których korzysta firma. Są to:

 

– PKO Bank Polski / Inteligo

– Pekao SA

– mBank / BRE Bank / MultiBank

– BZWBK / Kredyt Bank

– ING Bank Śląski

– Alior Bank / T-mobile / Bank BPH

– Millennium Bank

– Getin Bank

 

Jeśli konto bankowe, z którego dokonaliśmy przelewu weryfikacyjnego, znajduje się w którymś z powyższych banków, możemy liczyć na to, że po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku, otrzymamy pieniądze w ciągu 15 minut.

 

Jeśli natomiast posiadamy rachunek w innym banku, w tym przypadku czas oczekiwania na pieniądze z przyznanej nam pożyczki zależy od sesji międzybankowych. Szczegółowe informacje na ten temat możemy uzyskać  na przykład w zakładce „sesje przelewów” w „pytaniach i odpowiedziach” na stronie Kuki.pl

 

Ile wynosi oprocentowanie?

 

Oprocentowanie pożyczki waha się w zależności od kwoty, którą chcemy otrzymać, a także od terminu, do którego zobowiążemy się zwrócić pożyczone nam pieniądze. To, ile zapłacimy za udzieloną nam pożyczkę, możemy zobaczyć na stronie głównej Kuki.pl, gdzie po wybraniu interesującej nas kwoty oraz terminu spłaty, automatycznie pokaże nam się prowizja oraz odsetki, które będziemy musieli zapłacić od pożyczonej kwoty.

 

Warto dodać, że pierwsza pożyczka w Kuki.pl jest całkowicie darmowa! Oznacza to, że będziemy musieli oddać firmie dokładnie tyle pieniędzy, ile pożyczyliśmy, bez doliczania prowizji oraz odsetek od pożyczonej kwoty. Są jednak dwa warunki. Po pierwsze pożyczka nie może wynosić więcej niż 3000 zł. Po drugie trzeba koniecznie spłacić ją w terminie.

 

Jak przedłużyć termin spłaty pożyczki?

 

Maksymalny termin na spłatę pożyczki, który możemy wybrać przy składaniu wniosku, to 30 dni. Jednak czas ten nie zawsze wystarcza na to, by zwrócić pożyczone nam należności. W takim przypadku mamy możliwość przedłużenia czasu spłaty pożyczki.

 

Jeśli bierzemy pożyczkę po raz drugi i każdy kolejny, mamy możliwość, by jednorazowo przedłużyć pożyczkę. Warianty, które mamy do wyboru to 7, 14 lub 30 dni.

 

Jeśli jednak bierzemy pożyczkę po raz pierwszy, możemy przedłużyć ją aż dwukrotnie! Podobnie jak w pierwszym przypadku, mamy możliwość przesunięcia terminu spłaty o tydzień, 2 tygodnie lub cały miesiąc.

 

Opinie o Kuki.pl

 

Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „Kuki.pl opinie”, możemy poznać opinie klientów, którzy skorzystali z usług firmy. Na wielu stronach internetowych większość osób wypowiada się pozytywnie na temat firmy. Biorąc pod uwagę zadowolenie klientów, firma sprawia pozytywne wrażenie, które zachęca do skorzystania z jej usług.