Cała prawda o LoanMe pożyczki – Opinie

Wśród firm pożyczkowych, udzielających szybkich pozabankowych pożyczek, zwraca uwagę amerykańska spółka – LoanMe.

Na polskich rynkach finansowych LoanMe pojawiła się na początku 2015 roku. Główna siedziba spółki mieści się przy alejach Jerozolimskich 134/8, w Warszawie.

Twarzą LoanMe i Prezesem Zarządu jest Sesso Joseph. Zdjęcia prezesa ukazują młodego, wesołego człowieka, a opis bogatego doświadczenia zawodowego, wzbudza, niewątpliwie, zaufanie i napawa optymizmem. https://www.linkedin.com/in/joesesso

Taką właśnie rolę ma pełnić prezentowany profil prezesa, dostępny, po zarejestrowaniu się na międzynarodowym serwisie Linkedln.

Nie polecam pożyczki LoanMe:

Pożyczka LoanMe jest bardzo droga, oprocentowanie wysokie. Konkurencja ma dużo lepsze warunki kredytu. Nie opłaca się zaciągać pożyczki u nich, gdyż istnieją po prostu lepsze i tańsze firmy. Sprawdź poniżej porównanie pożyczek krótko i długoterminowych. Nie przepłacaj i ciesz się z taniej pożyczki:

Porównanie pożyczek długoterminowych- Ranking Firm
Porównanie wszystkich pożyczek – Kliknij i wybierz najtaniej!

Jak uzyskać pożyczkę?

LoanMe udziela pożyczek w indywidualnych gospodarstwach domowych. Wystarczy zadzwonić na infolinię, pod nr 22 377 78 77, by zadeklarować chęć skorzystania z propozycji LoanMe. Pomocne w tym względzie są polskojęzyczne strony firmy.

loanme-kwota-pozyczkiPrzy pomocy konsultanta zostaje wypełniony wniosek i dostarczany wprost do domu potencjalnego klienta. Umowę należy podpisać przy kurierze. Wprawdzie sprawdzany jest BIG petenta, jednak można liczyć na przyznanie mniejszych kwot, nawet jeśli się tam figuruje. Po dostarczeniu podpisanej umowy przelew gotówki jest prawie natychmiastowy.

Cotygodniowe raty należy wpłacić doradcy, który będzie odwiedzał klientów w ich mieszkaniach.

Misja LoanMe pożyczki

loanme-pozyczki-logoŻyczliwe relacje z firmą są podstawą działalności tej instytucji finansowej. Klient, kontaktujący się z konsultantami, powinien uzyskać wszelką pomoc w uzyskaniu potrzebnej kwoty pożyczki. Sztandarowymi hasłami LoanMe są:

– uczciwość, dzięki której właściwa ocena zdolności kredytowych pożyczkobiorców umożliwi dopasowanie rat kredytu do jego możliwości,
– transparentność działań i podejmowanie prostych rozwiązań, bez ukrytych kosztów pożyczki oraz
– szacunek, który sprawia, że firma wszystkie działania skupia na klientach.

Warunki finansowe pożyczki w LoanMe

Firma udziela pożyczek w wysokości od 500 zł do 11500 zł. Spłata zobowiązania rozłożona jest na czas od 17 tygodni do 52 tygodni. Dzięki stronom internetowym, możliwe jest zorientowanie się, jaka cotygodniowa rata będzie pobierana od pożyczkobiorcy http://www.loanme.eu/index.php

Nie ulega zmianom stała stopa procentowa, kształtująca się na poziomie 10% w skali roku. Rzeczywista stopa rocznego oprocentowania RRSO wynosi maksymalnie 204, 76 %.

Jeśli prześledzimy przykładowe kwoty udzielonych pożyczek, rzuca się w oczy fakt, że skorzystanie z ofert LoanMe nie jest finansowo korzystne.

Decydując się na pożyczkę 2500 zł, możemy rozłożyć jej spłatę na 52 tygodnie, czyli na 13 miesięcy. Oznacza to, że przez ten czas, co tydzień, musimy wpłacić ratę 71,04 zł, co stanowi miesięczny wydatek 284,16 zł. Jeśli dokonamy dalszych obliczeń, okaże się, że zwrócimy firmie 3694,08 zł, a więc o 1194,08 zł więcej.

Warto również sprawdzić, ile zwrócimy, ratując domowy budżet mniejszą kwotą, np. pożyczając 1000 zł na bieżące wydatki – na zakupy świąteczne lub na zapłatę zaległych rachunków. Kalkulator firmowy prognozuje, że przy spłacie pożyczki w ciągu 25 tygodni, będziemy wpłacać cotygodniową ratę w wysokości około 80 zł, co oznacza wpłacenie łącznej kwoty, w wysokości około 2000 zł, przy oprocentowaniu RRSO 204%.

Koszty pożyczki sięgają prawie 100% zaciągniętych zobowiązań. To spore kwoty, które każą umieścić LoanMe wśród mało opłacalnych firm pożyczkowych.

Opine o LoanMe

Międzynarodowa organizacja non-profit, zajmująca się skargami, dotyczącymi nieuczciwych działań biznesowych, Better BusinessBureau, zajęła się również oceną działalności firmy LoanMe.

Według raportu BBB, firma pożyczkowa zasługuje na pozytywną ocenę rzetelności działań. Klienci wytykają LoanMe bardzo wysokie oprocentowanie, co przełożyło się na złą opinię o firmie u 87,50% pożyczkobiorców.
Problemy ze spłatą rat są, prawdopodobnie, podstawowym czynnikiem, że ponad 90% klientów nie poleciłoby usług firmy znajomym.

Analiza opinii polskich portali, oceniających atrakcyjność pozabankowych firm pożyczkowych, skupia się na analizie opłacalności współpracy z LoanMe oraz na jakości świadczonych usług.

Negatywną stroną skorzystania z produktów finansowych, oferowanych przez Loanme, jest konieczność „goszczenia” w domu przedstawiciel firmy, który odbiera raty pożyczki. Pomijając aspekt komfortu osobistego, koszty takich rat są o wiele wyższe, niż oferowane np. przy pożyczkach on-line.

Przestarzała forma udzielania pożyczek przez LoanMe jest szczególnie widoczna, jeśli przeprowadzi się porównanie z ofertami firm finansowych, dostępnych prze Internet. Raty są niższe, a ich spłata możliwa przez internetowe konta płatnicze.

Złóż Wniosek
www.loanMe.pl
Porównanie wszystkich pożyczek – Kliknij i wybierz najtaniej!