Lokaty bankowe ranking. Porównaj lokaty bankowe i zyskaj najwięcej. Zadbaj o swoje oszczędności i wybierz najlepszą aktualną ofertę.

Lokaty bankowe przedstawienie wszystkich najlepszych ofert Polskich banków:


Lokaty – która lokata najlepsza ?

Oszczędności krótkoterminowe to jeden z lepszych sposobów na oszczędności. Wśród polskich obywateli dużym zainteresowaniem cieszą się lokaty 3-miesięczne. Jest to bardzo racjonalne gdyż kwartalne lokaty mają wyższy procent. Przedstawiam dwie tabele, jedna tabela z lokatami które wymagają dodatkowych wymagań, czyli np założenia rachunku oszczędnościowego. Druga tabele przedstawia lokaty bez dodatkowych  wymagań.


Każdy z was zapewne zastanawiał się nad tym gdzie najlepiej ulokować swoje ciężko zarobione pieniądze. Najbezpieczniejszą opcją są lokaty, przedstawię i porównam praktycznie wszystkie aktualne lokaty z najlepszym oprocentowaniem. Lokaty długo i krótko terminowe. Bez owijania w bawełnę najlepszy niezależny ranking lokat z najlepszym oprocentowaniem

Czym się kierować przed założeniem lokaty ?

Najważniejszą cechą lokaty jest oczywiście jej oprocentowani. Najlepsze lokaty są oczywiście z najlepszym oprocentowaniem. Drugim czynnikiem jest wysokość kwoty minimalnej oraz maksymalnej, co z tego że lokata będzie miała oprocentowanie 10procent jak maksymalna kwota lokaty to 1000zł. Wiele banków proponuje negocjacje wysokości oprocentowania. Im mamy większy kapitał i jesteśmy bardziej atrakcyjni finansowo tym możemy mieć wyższe oprocentowanie lokaty. Biednemu zawsze w plecy. Dobrą praktyką banków jest możliwość ustawienia pełnomocnika, który w przypadku śmierci będzie mógł pobrać nasze oszczędności.

Proszę zwracać uwagę na to czy odsetki są naprawdę przelewane do rzeczywistej kwoty lokaty, a nie są po prostu przelewane na zwykły rachunek z zerowym oprocentowaniem.
Wiele banków wprowadza dodatkowe opłaty za założenie lokaty, które powodują nie raz nie dwa opad szczęki.

Kolejnym bardzo ważnym elementem w wyborze lokaty bankowej jest, oprocentowanie w przypadku wcześniejszej wypłaty pieniędzy. Przyszłości nie przewidzimy i jest niemałe prawdopodobieństwo że będziemy zmuszeni wypłacić lokatę przed terminem.

Zwróciłem uwagę na najważniejsze czynniki decydujące o wyborze lokaty, jak widać nie tylko liczy się oprocentowanie.