Oceń produkt

Każda pełnoletnia osoba ma prawo do korzystania z usług firm pozabankowych. Nie każdy pożyczkodawca decyduje się na to, by udzielać chwilówek osobom, które dopiero co ukończyły osiemnasty rok życia. Czy zatem pożyczka dla 18 latka to mit? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym przedstawimy Państwu w sposób rzetelny i przystępny wszystkie najważniejsze informacje na ten temat.

Minimalny wiek? 20 lat

Bardzo często można natknąć się na oferty firm, w których wymagany minimalny wiek potencjalnego klienta jest równy minimum 20 lat. Jak wiadomo, także osiemnastolatek może potrzebować dodatkowych kilkuset złotych pieniędzy. Co wtedy? Na szczęście istnieją na rynku pożyczkowym firmy, które w odpowiedzi na tę potrzebę umożliwiają świeżo upieczonym dorosłym wzięcie pożyczki. Przy ofercie kierowanej do tego typu osób istnieje jednak szereg warunków, jakie należy spełnić.

Pożyczka dla 18 latka – warunki

> Porównywarka pożyczek pozabankowych - RANKING <-- klik

Najważniejszy warunek, jaki należy spełnić to swobodny dostęp do komputera, który będzie połączony z internetem. Jak wiadomo, żaden osiemnastolatek nie powinien mieć z wykonaniem tego typu czynności żadnego problemu. Dodatkowo każda pełnoletnia osoba powinna przygotować między innymi:

  • dowód tożsamości – każdy wypełniany wniosek musi zawierać numer dowodu osobistego;
  • numer telefonu – na numer telefonu konsultanci dzwonią w celu potwierdzenia informacji złożonych przez nas we wniosku,
  • adres mailowy,
  • numer konta bankowego – osoba, która składa wniosek o pożyczkę, musi być właścicielem tego samego konta bankowego, na jakie składa wniosek. Wobec powyższego osoba osiemnastoletnia musi najpierw założyć konto w banku na swoje dane osobowe i zgromadzić na nim odpowiednią ilość środków, które zostaną spożytkowane na zrealizowanie przelewu weryfikacyjnego,
  •  zaświadczenie o otrzymywanych dochodach – niektóre firmy wymagają, by osiemnastolatkowie składający wnioski dostarczali dokumenty, które potwierdzały będą otrzymywane przez niego środki finansowe. Najczęstszą formą dochodu u takich osób są pieniądze od rodziców. Pożyczkodawcy są jednak w stanie zaakceptować również zyski pochodzące z wynagrodzenia za prace dorywcze, stypendiów i alimentów

Żaden osiemnastolatek nie będzie miał problemu z tym, by spełnić wszystkie opisane powyżej warunki.

Porównywanie ofert najważniejsze

Aby skorzystać z jak najbardziej korzystnej oferty, należy dokładnie przeanalizować warunki, jakie oferuje każda z firm. Szczególną uwagę należy zwracać na maksymalną kwotę pierwszej pożyczki, koszty zobowiązania jakie będzie trzeba ponieść, mogące występować opłaty dodatkowe oraz inne wymagania takie jak konieczność dostarczenia zaświadczenia dotyczącego osiąganych zarobków. Warto również dowiedzieć się, czym będzie skutkowała nieterminowość w spłacie rat.

Składanie wniosku krok po kroku

W momencie, gdy zdecydujecie się już Państwo na wybranie konkretnej firmy pożyczkowej, należy przejść na jej stronę oraz wypełnić wniosek, który się tam znajduje. Każdy wniosek powinien zawierać następujące informacje: numer dowodu, PESEL, imię oraz nazwisko, adres korespondencyjny i/lub zameldowania, adres e-mail, numer telefonu, informacje na temat aktualnej sytuacji finansowej składającego wniosek. Opcjonalnie można również zamieścić informacje odnośnie aktualnego zatrudnienia.

Potwierdzanie tożsamości

Kolejnym krokiem po wpisaniu wszystkich opisanych wyżej informacji jest zweryfikowanie swojej tożsamości. Tego typu potwierdzenie wykonuje się poprzez zrealizowanie specjalnego przelewu weryfikacyjnego lub dedykowanej aplikacji. Zdarzają się na rynku firmy, które jednocześnie stosują obie wyżej wymienione metody. Najczęściej jednak mamy do czynienia z weryfikacją jednostopniową. Zanim złożymy wniosek w danej firmie, warto dowiedzieć się, jaka jest u niej forma weryfikacji aby wybrać tę, która będzie nam odpowiadała.

Ważne

Do otrzymania pożyczki jest uprawniony osiemnastolatek, który ma zdolność kredytową na odpowiednim poziomie. Wiele pożyczek jest w 100% darmowych – jeśli spłacimy ją w terminie, zwrócimy firmie jedynie tyle, ile pożyczyliśmy.

> Porównywarka pożyczek pozabankowych - RANKING <-- klik