Pożyczka dla pracownika
5 (100%) 1 vote[s]

Pożyczki są oferowane przez wszystkie banki, jakie na rynku funkcjonują oraz przez różne firmy finansowe. Klienci mają możliwość analizy pożyczek, aby móc wybrać najtańszą opcję. Nie tylko mogą na to liczyć osoby fizyczne, ale również przedsiębiorcy prowadzący własną działalność. Oferta pożyczkowa jest bardzo elastyczna i dopasowana do konkretnego celu, stąd też pożyczka dla pracownika ma wiele różnych możliwości. Wystarczy, że firma przedstawi dokumenty finansowe i na tej podstawie obliczana jest zdolność kredytowa. Zaletą pożyczek jest na pewno to, że firma może powziąć różne pożyczki dla swoich pracowników. Są one o wiele tańsze, ponieważ jest to pożyczka na zupełnie innych zasadach. Przede wszystkim jest wyliczana zdolność kredytowa osób zainteresowanych oraz brana pod uwagę sytuacja danej firmy. Bardzo często okazuje się, że warunki są tak atrakcyjne, iż pożyczkę bierze nawet kilka osób z danej firmy. Umowa podpisywana jest osobno, ale za to jest niskie oprocentowanie i bardzo ciekawa oferta wysokości poszczególnych rat. Dzięki takim możliwościom można uzyskać znacznie większe pieniądze niż starając się o pożyczkę samodzielnie. Firma może również zaoferować swoim pracownikom taką opcję i jeśli znajdzie się znacząca grupa osób, wówczas rusza proces składania wniosków. Pracownicy nie muszą sami się o to starać, gdyż firma wszystko załatwia, łącznie z dostarczeniem do instytucji finansowej informacji o zarobkach. Jest to niezwykle pomocne dla pracowników pracujących na zmiany i mających trudne sytuacje osobiste, a potrzebujące dodatkowej gotówki.

Firma może wziąć na siebie część zobowiązań i stać się żyrantem dla swoich pracowników pod warunkiem, że pracownik posiada umowę o pracę. Przez okres pobrania pożyczki i spłacania rat, pracownik nie może być z firmy zwolniony ani mieć w toku spraw sądowych. Stąd też pożyczka dla pracownika jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacjach potrzeb krótkoterminowych, kiedy większość banków odmawia pomocy finansowej. Pożyczka dla pracownika jest w takiej wysokości, jaką renomę ma dana firma zarówno na rynku, jak i w opinii bankowej. Im lepsza jest kondycja, brak zadłużeń tym lepiej, ponieważ pracownicy ogromnie na tym zyskują. Zazwyczaj ilość takich pożyczek jest ograniczona, szczególnie jeśli ich suma wynosi kilkaset tysięcy złotych. Ważny jest termin spłat, a także to, czy pracownik regularnie spłaca raty, ponieważ od tego zależy kondycja firmy na kolejne lata w danej instytucji finansowej. Firmy będące spółkami posiadają własne fundusze gwarancyjne, które są przeznaczane wyłącznie na pożyczki dla pracowników. W tym wypadku nie muszą być one oprocentowane, ale o tym decyduje umowa z firmą. Najlepsi pracownicy, będący w doskonałej sytuacji zawodowej mogą liczyć na sowitą pomoc finansową, praktycznie w każdej sytuacji osobistej.

Korzyści są obustronne, ponieważ firma zapewnia pracownikowi dodatkowe pieniądze, o które pracownik nie musi starać się w innych organizacjach czy zapożyczać u rodziny. Pracodawca natomiast może takie pożyczki wrzucić w swoje księgowe rozliczenia i dzięki temu nie zapłaci tak wysokiego podatku. Pożyczki, które są wypłacane bezpośrednio z firmy, zazwyczaj są terminowe i wynoszą średnio 5 lat. Dzięki temu pracownik może poprawić swój status materialny czy założyć rodzinę. Ich średnia wysokość to kilkanaście tysięcy złotych dla pracowników, z dłuższym stażem. Natomiast pracownicy nowi mogą liczyć na niższe wsparcie finansowe, a jeśli spłaci je w terminie, wówczas efektem zaufania są kolejne, coraz wyższe pożyczki. Cała procedura musi zostać wykonana zgodnie z prawem księgowym, aby Urząd Skarbowy nie miał żadnych wątpliwości co do udzielania pożyczki przez firmę dla jego własnych pracowników. Pożyczka dla pracownika jest ciekawą alternatywą, dlatego staje się coraz popularniejsza. To ogromny atut dla firm rekrutujących nowych pracowników, kiedy budżet jest dosyć sowity, aby móc udzielić pomocy finansowej w razie potrzeby. Są to po części pieniądze gromadzone z części wynagrodzeń, ale i specjalne oszczędności z zysków danej firmy.