Oceń produkt

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba ludzi jest zadłużona. W ubiegłym roku łączny poziom zadłużenia wszystkich Polaków wynosił ponad 23 miliardy złotych. Dla niektórych osób w sytuacji podbramkowej pomocna może okazać się pożyczka dla zadłużonych do domu. W poniższym artykule przedstawimy Państwu w sposób przystępny szereg informacji na ten temat. Zapraszamy do lektury.

Pożyczka dla zadłużonych do domu

Pożyczaniem w domu klientów w skali ogólnopolskiej zajmuje się jedynie kilka przedsiębiorstw pożyczkowych. Na ulicach i słupach ogłoszeniowych można spotkać bardzo wiele ogłoszeń dotyczących tego rodzaju pożyczek. Najczęściej są to jednak ogłoszenia wywieszane przez oszustów, którzy zajmują się kradzieżą danych osobowych. Nawet jeśli pożyczą nam jakieś pieniądze, to istnieje ogromne ryzyko bardzo wysokich kosztów pożyczki. Osoby, które oferują tego rodzaju usługi, bardzo często każą również podpisywać bardzo skomplikowane umowy, których przeciętny Kowalski nie rozumie. Taka umowa ma na celu oszukanie konkretnego klienta poprzez na przykład wyłudzenie przedpłaty. Najbardziej bezpieczną i polecaną przez ekspertów metodą jest pożyczanie pieniędzy od firm, które funkcjonują w tej dziedzinie od wielu lat oraz posiadają wśród swoich klientów szacunek oraz cieszą się zaufaniem. Zdecydowanie się na usługi tego typu firm nie narazi nas na ogromne koszty i wszystkie inne bardzo niebezpieczne zjawiska.

> Porównywarka pożyczek pozabankowych - RANKING <-- klik

Zagrożenia

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z usługi, jaką jest pożyczka dla zadłużonych do domu, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Przede wszystkim należy patrzeć na wysokość oprocentowania danej pożyczki. Najlepszą opcją jest wybranie takiej firmy, która zaoferuje nam najniższe oprocentowanie. To z kolei wpłynie na to, że zaoszczędzimy znaczną ilość pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel.

Zalety pożyczki dla zadłużonych do domu

Do jej zalet zaliczamy przede wszystkim fakt, że jest to metoda niezwykle wygodna dla tych, którzy nie chcą podawać swoich danych poprzez strony internetowe. Będzie to także atrakcyjne dla osób, które nie mają internetowego konta w banku. Pożyczką do domu powinny być również zainteresowane osoby, których konto zajął komornik. Jeśli zdecydowaliby się oni bowiem na tradycyjną pożyczkę internetową, jej kwota natychmiast zostałaby pobrana przez wierzyciela. Pożyczka dla zadłużonych do domu to również bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla osób starszych. Bardzo niewielka część emerytów potrafi w sposób biegły posługiwać się komputerem, dlatego zdecydowanie bardziej preferują tradycyjne metody podpisywania umów oraz ich spłacania. W przypadku pożyczek otrzymywanych w domu nie ma również szeregu restrykcyjnych warunków, jak ma to miejsce w przypadku pożyczek klasycznych. Zdolność kredytowa nie jest obwarowana ogromem wymagań. Żadna z popularnych firm nie zajmuje się sprawdzaniem potencjalnych klientów w BIK.

Wady pożyczek dla zadłużonych do domu

Oprócz zalet, należy również wspomnieć parę słów o wadach tego rodzaju usługi. Pierwsza z wad jest następująca: tego rodzaju pożyczka charakteryzuje się tym, że obwarowana jest wyższym kosztem aniżeli pożyczka otrzymana drogą internetową (pożyczka online). Sytuacja tego typu wynika z faktu, że firma zajmująca się dostarczaniem pożyczek do domu musi zatrudniać osoby, które jeżdżą do klientów i podpisują z nimi stosowne umowy. Często ta sama osoba musi również co miesiąc jeździć do osób, które pożyczkę otrzymały i odbierać raty. Jeśli mowa o pożyczkach online, to tam wszystkie te procedury dzieją się za pomocą specjalnego systemu w sposób automatyczny, bez pośredników. Dzięki temu koszt pożyczki internetowej jest niższy. Wobec powyższego, jeśli posiadamy możliwość, aby złożyć wniosek o pożyczkę internetową, warto poważnie rozważyć tę kwestię. Wówczas zaoszczędzimy mnóstwo czasu, a w niektórych przypadkach także sporo pieniędzy. Warto również mieć na uwadze, że wiele firm zajmujących się oferowaniem pożyczek online pierwsze pożyczki swoim klientom oferuje całkiem za darmo.

> Porównywarka pożyczek pozabankowych - RANKING <-- klik